Fotbal

Souček proseděl duel s Norwichem na lavičce. Chystá se jeho odchod?

Souček proseděl duel s Norwichem na lavičce. Chystá se jeho odchod?
Zklamaný Tomáš Souček Zdroj: Profimedia

Dříve platil ve fotbalovém West Hamu za "Železného muže", ve víkendovém zápase Premier League proti Norwichi ale poprvé po dlouhých měsících figuroval jen mezi náhradníky a do vítězného duelu vůbec nenaskočil. Spousta fanoušků i expertů se teď ptá, co za takovou změnou stojí. Když český středopolař nehrál, bylo to doposud vždy kvůli zdravotním problémům. Teď možná definitivně doplatil na horší formu, kterou kritizoval i kouč londýnského celku David Moyes.

Letos v lednu Souček přerušil vynikající sérii 68 duelů, v nichž až na výjimky kvůli zranění odehrál vždy plných 90 minut. Skvělou šňůru mu překazilo onemocnění covid-19, přesto byl mnoha odborníky i fanoušky pasován na "Iron Mana" anglické Premier League. 

Situace se však po pár měsících změnila. Rodák z Havlíčkova Brodu totiž víkendový duel proti Norwichi proseděl na lavičce. Přitom v nedávných utkáních anglické ligy i Evropské ligy nastoupil na celá utkání. Pouhých 14 minut pobyl na hřišti jen na začátku května v duelu proti Arsenalu, kdy se dostal do hry z lavičky v 77. minutě. 

Proč ale tentokrát seděl? A navíc celý zápas, což by se dříve zdálo nemyslitelné? Jedna možnost se nabízí. Trenér David Moyes už prý začal uvažovat o tom, že Součkovi možná neprodlouží kontrakt kvůli výkonnosti, jež podle něj v poslední době nebyla příliš působivá. Pokud Čech údajně nezabere, mohli by mu ve West Hamu ukázat dveře. I když má smlouvu až do roku 2024

Související obsah

​Sedmadvacetiletý záložník letos v dresu West Hamu nastoupil do 33 utkání Premier League, 3 duelů v domácím poháru a 11 zápasů v evropských pohárech. Celkem v nich vsítil 6 branek. Podle zákulisních informací se o něj zajímá několik dalších týmů anglické ligy, a Moyes v něj už tak možná nemá důvěru a chce dát příležitost jiným hráčům, s nimiž počítá i do budoucna.

Jak to s hvězdou české reprezentace dopadne, se teprve uvidí. Pokud by ale od Kladivářů Souček odešel, stalo by se tak po třech sezonách v londýnském celku, v nichž patřil k největším tahounům. 

Další český zástupce ve West Hamu Vladimír Coufal nedávno podepsal s Kladiváři nový kontrakt:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události