Fiorentina zdolala AS Řím a dotlačila se na svého soupeře v boji o Evropskou ligu

Giacomo Bonaventura se raduje z branky Zdroj: Profimedia

Italská Serie A měla v pondělí na programu jediné utkání. A byl to zápas velmi důležitý v boji o Evropskou ligu. Fiorentina nakonec na vlastním hřišti porazila AS Řím 2:0 a bodově se na něj dotáhla.

Na prvním gól se nečekalo nikterak dlouho. Pro domácí byl nařízen pokutový kop, ke kterému se postavil Nicolás González, jenž poslal míč přesně k tyči. O šest minut později už to bylo o dvě branky.

Giacomo Bonaventura dostal v pokutovém území spoustu prostoru a levačkou umístil svou přízemní střelu přesně ke vzdálenější tyči. Ve 25. minutě už to bylo dokonce 3:0. O třetí gól se postaral opět Bonaventura, jenže ten byl v době přihrávky v ofsajdu a gól tak nebyl uznán.

​Hostující AS si za celý zápas nepřipravilo žádnou výraznější příležitost. Naopak hosty mohl definitivně dorazit střídající Maleh. Ten se ale dostal až příliš blízko k Patríciovi, který mu skvěle zmenšil střelecký úhel a svého soupeře tak vychytal.

Fiorentina si i tak připsala tři body za výhru 2:0 a na svého soupeře na šestém místě se bodově dotáhla. Do konce italské soutěže zbývají poslední dvě kola.