Hokej

Loučení hokejové legendy. Hráč s nejvíce zápasy v NHL končí kariéru

Hokejová NHL očekávaně přijde o jednoho z největších sympaťáků a hvězd posledních let. Patrick Marleau, který odehrál v nejslavnější soutěži nejvíce utkání ze všech hráčů, oznámil konec. Jeho oznámení bylo jen otázkou času, letos totiž kanadský hokejista neodehrál jediné utkání.

Jeho kariéra začala v roce 1997/98, rodák ze Saskatchewanu téměř nechyběl a zahrál si až do ročníku 2020/21. Díky tomu se může pyšnit jednou z nejzajímavějších statistik, která se vůbec vede. Marleau naskočil do celkem 1 779 duelů, což je absolutní rekord v historii NHL.

Druhý je Gordie Howe, legenda Detroitu Red Wings, která ukončila kariéru až ve svých 52 letech. Na čtvrtém místě je aktuálně Jaromír Jágr, dohonit Marleaua může snad pouze jeho dlouholetý parťák Joe Thornton. Ten by ovšem musel odehrát téměř celou příští sezonu. 

Marleau byl draftován na druhém místě v roce 1997 a svému San Jose byl věrný dlouhých dvacet let. V závěru kariéry si zahrál za Toronto a mihl se také v Pittsburghu. Kariéru ikonicky ukončil v Kalifornii, kde jej milovali nejvíce. 

Související obsah

​Rodák ze Swift Currentu nasbíral v NHL 1 197 kanadských bodů, v play-off přidal dalších 127. Je dvojnásobným mistrem světa i olympijským vítězem. Jedna trofej v jeho vitrínce ovšem chybí, a to je Stanley Cup. V historii San Jose odehrál nejvíce utkání, vstřelil nejvíce branek a nasbíral nejvíce bodů. Vládne ale v několika dalších a méně důležitějších statistikách. 

Svůj konec oznámil skrz web The Players Tribune, kde popsal svůj celý hokejový příběh od dětství, jenž pojmenoval naprosto ikonicky: Thank You, Hockey. "Díky za vše, hokeji. Za lekce, smích i slzy. Dovolil jsi mi žít můj sen, Patrick," zní na konci dojemného vzkazu, které fanoušky nenechá bez slzičky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události