Hokej

Brankář Frodl: Chceme dovést Pardubice k titulu. Jména ho ale nevyhrají

Brankář Frodl: Chceme dovést Pardubice k titulu. Jména ho ale nevyhrají
Brankář pardubického Dynama Dominik Frodl. | Zdroj: Profimedia.cz

V uplynulé sezoně si odbyl premiéru v dresu Pardubic, kde bude pokračovat i v následujícím soutěžním ročníku. Proto už brankář Dominik Frodl trénuje v suché přípravě, v níž se chce co nejlépe přichystat na další hokejový rok. Dynamo prozatím buduje hodně silný kádr a chce útočit na titul, což ostatně potvrdil i 26letý gólman. V rozhovoru pro TN.cz se rozpovídal nejen o ambicích a týmu, ale také o souboji s Romanem Willem, nové roli otce i nadcházejícím šampionátu ve Finsku.

Pardubice zahájily přípravu a oznamují jednu posilu za druhou. Jak se vám budování kádru na další sezonu prozatím zamlouvá?

Když to řeknu zjednodušeně, tak ta jména jsou neskutečná. Posily, co se zveřejnily, to je topka Evropy, na česká kluziště určitě. Všichni víme, jak máme ambiciózního majitele, v příští sezoně se navíc bude v Pardubicích slavit sto let hokeje, takže není kam uhnout. Já doufám, že si to sedne. Budeme tomu věřit, protože víme, že peníze nejsou všechno a jména titul nevyhrají. Titul vyhrává tým, takže doufám, že budeme dobrý tým a podaří se nám to.

Hokejový trh hodně ovlivnila i válka na Ukrajině a situace v KHL, která způsobila právě příliv kvalitních českých hráčů zpátky do Čech. Co na celou situaci říkáte?

Je to logické vyústění celé situace. Nikdo nemohl čekat, že tam ti hráči budou hrát. Za mě to není morálně možné. Tím se změnila i situace na trhu, takže se ostatní ligy hodně zkvalitní a o to bude větší konkurence.

Jedním z nových jmen v sestavě Dynama je i zkušený brankář Roman Will. Jak velká je to pro vás výzva. Přece jen se spolu nejspíš utkáte o post gólmanské jedničky.

Měl jsem zprávy, že klub chce přivést gólmana. A kvůli situaci, která v souvislosti s Ruskem panuje, jsem se dozvěděl, že Pardubice mají zájem právě o Wildu (Roman Will – pozn. redakce). Troufám si říct, že je to jeden z nejlepších gólmanů Evropy, takže konkurence bude veliká. Ale když se podíváte na rozšířené statistiky v extralize, měl jsem také velmi slušná čísla. Myslím si, že budeme silná dvojka, a doufám, že dovedeme Pardubice k vytouženému titulu.

Související obsah

Momentálně už absolvujete letní přípravu, což je pro většinu hráčů nutné zlo. Jak to vnímáte vy a jak na tom fyzicky po dovolené jste?

Letní příprava je nutné zlo, ale také záleží, jak se pojme. My jsme začali, nechci říct zlehka, ale určitě tak nějak rozumně. Máme dobrého kondičního trenéra, který ví, jak nás připravit. A určitě budeme přitvrzovat. Bude tam víc a víc věcí, které se nám nebudou líbit, ale všichni víme, že tohle nás živí a že potřebujeme být na sezonu dobře připravení. Pak z toho budeme těžit. Já se po dovolené na kluky už hrozně těšil a i předtím jsem se hýbal, takže jsem s tím začátkem neměl problém.

Vypadá to, že se vám působení v Pardubicích zatím hodně zamlouvá. Nenapadlo vás i přesto, že byste kývl na jinou nabídku?

Pardubice se mi moc líbí, je to hezké město se spoustou zeleně, kde se dá dělat spousta věcí. O tom, že bych změnil působiště, jsem nepřemýšlel. Přece jen jsem tu podepsal smlouvu na tři roky, takže jsem to v hlavě ani neměl.

Přestože už patříte mezi extraligové stálice, jste vidět i na zápasech Slavie, kde jste s velkým hokejem začínal. Dá se říct, že máte ke klubu stále hodně dobrý vztah a sledujete, jak se mu daří?

Na Slavii jsem byl odmala a je to moje srdcová záležitost. Když jsem byl v Praze a měl čas, šel jsem se podívat. Rok od roku tam mám čím dál méně bývalých spoluhráčů, ale ty lidi tam vídám pořád stejné, takže k tomu mám vztah. Dění sleduju, i když už nevidím tolik dovnitř. Všichni bychom chtěli, aby se Slavia vrátila do extraligy, ale je to hrozně těžké. Na první ligu v Praze se strašně těžko shání prostředky. Tým se tam teď rýsuje docela silný, ale pořád si myslím, že to bude na postup málo, ale uvidíme. Každopádně bych byl strašně rád, kdyby se klubu jednou podařilo vrátit se zpátky do extraligy.

Hokej není to jediné, co vás v poslední době zaměstnává. Nedávno jste se totiž stal tatínkem. Jak se změnil váš všední život?

Tatínkem jsem se stal opravdu nedávno, takže těch nocí, co mám holky doma, bylo opravdu pár. Víc si to asi začnu uvědomovat později, ale během té krátké chvíle jsem pochopil, že daleko víc věcí v domácnosti padne na mě, protože není žádná legrace celé dny běhat okolo miminka. Ty noci se také určitě změnily, ale není to zatím nic hrozného. Párkrát se vzbudím, ale zatím jsem vždycky přišel na trénink vyspalý, takže to snad bude takhle dál. Obě holky jsou zdravé a to je nejdůležitější.

Související obsah

Pojďme zpátky k hokeji. Už brzy začne ve Finsku světový šampionát. Jak se vám líbí nově poskládaný tým a jak vidíte jeho šance?

Jako každý rok to vidím optimisticky. Teď je tam nový trenér a musím říct, že se mi líbí, že vzal nějaké kluky, kteří by v předchozích letech nebo za předchozích trenérů nepřipadali v úvahu. Možná je to dané tím, že pan Jalonen se úplně nepohyboval v českém hokeji. Když to řeknu blbě, tak všichni, co šli do přípravy, měli čistý stůl a stejnou startovací pozici. A myslím si, že díky tomu se tam pár kluků dostalo. Byl tam podle mě hodně zřetel na aktuální formu.

Mluvil jste o novém trenérovi, kterým je Fin Kari Jalonen. Co vy osobně říkáte na angažování kouče ze zahraničí?

Nemám s tím problém. Nějakou dobu se tu žádný úspěch neudělal, tak se to zkusilo takhle. A uvidíme, co z toho vzejde. Může to být jiný impuls a nový impuls. Těžko soudit, ale já jsem na to hodně zvědavý.

Kvůli válce na Ukrajině se na MS neobjeví Rusko a Bělorusko. Je to pro vás akceptovatelné, nebo máte jiný názor?

Je to logické vyústění. Ale těžko se mi k tomu hledají slova. Někdo je takový a někdo takový a nevím, jak se kdo kouká na ruský režim, ale za mě to je jednoznačná věc. Co se týče sportu, tak když je člověk občanem nějaké země, která dělá nepořádek ve světě, musí nést následky. Jsem s tím ztotožněný a souhlasím. Říká se, že politika se do sportu tahat nemá, ale tohle je pochopitelné.

Související obsah

Chystáte se zápasy i sledovat? A kdo je podle vás největším favoritem na zisk zlaté medaile?

Určitě to budu sledovat, i když nevím, jak to budu časově zvládat. Favoritem zase bude Kanada, to je jednoznačné. Na druhou stranu nemám zas takový super přehled a je těžké říct, co kdo může uhrát. Ty týmy se ještě tvoří a čeká se i na konec prvního kola play-off v NHL a na to, kdo by ještě mohl přijet ze zámoří. Je strašně brzo dělat nějaké závěry. Sám bych nevěděl, na koho vsadit.

Do reprezentace jste se už loni sám podíval. Jaký to pro vás byl zážitek? O národní tým určitě budete chtít ještě v budoucnu zabojovat…

Byl to neskutečný pocit. Doufal jsem, že bych si zasloužil dostat větší šanci než v půlce jednoho zápasu, protože myslím, že výkonnost jsem na to měl. To jsem ukazoval v minulé sezoně i v těch předchozích. Bohužel to nepřišlo, vybrali se jiní hráči. Budu ale tvrdě makat a doufat, že to ještě někdy přijde.

V uplynulé sezoně si Frodl zachytal i proti Davidu Krejčímu, který si po návratu z NHL zahrál extraligu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události