MS v hokeji 2022

Německo kousalo, ale silná Kanada si došla pro první výhru na MS

Philipp Grubauer proti Nicolasovi Royovi Zdroj: Profimedia.cz

Kanadští hokejisté do Finska přivezli zvučný tým, který svou sílu ukázal hned v prvním utkání s Německem. Podobně jako v zahajovacím duelu olympijských her udávali hokejisté javorových listů tempo a po dvou třetinách vedli již 5:1. Německo sice dvakrát skórovalo ve třetí části, ale na vyrovnání to nestačilo.

Hned v desáté sekundě byl v tutovce Roy, ale Grubauer předvedl první zákrok večera. První branka padla v deváté minutě, kdy Kanada rozjela kolotoč v útočném pásmu. Cole Sillinger se dostal k volnému kotouči, který z mezikruží poslal do vzdálenější šibenice. Z identické pozice zakončoval v 18. minutě Pierre-Luc Dubois, který obstřelil obránce a trefil tak levý horní růžek branky.

Německo snížilo ve 28. minutě. Marc Michaelis se dostal k odraženému kotouči na levém kruhu, odkud zakončoval do protipohybu brankáře do pravého vikýře. Kanada ale drama nepřipustila. Nejdříve se v přesilovce ve 32. minutě prosadil podruhé utkání Pierre-Luc Dubois, kterého následně doplnili Johnson a Gregor.

Po dvou třetinách to bylo o čtyři branky a vypadalo, že je rozhodnuto. Hned na startu třetí části krásnou střelou do pravé šibenice snížil střelec Matthias Plachta, ve dvojnásobné přesile pak snížil na rozdíl dvou branek kandidát na Calder Trophy v NHL Moritz Seider. Německo mohlo ještě snížit na rozdíl jediné branky, ale Kanada již neinkasovala a došla si pro výhru 5:3.