Milionová prémie jde do Mladé Boleslavi, v nejvyšší soutěži bere sedmé místo

Fotbalista Ewerton v dresu Mladé Boleslavi Zdroj: profimedia.cz

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v pátečním utkání o sedmé místo se Sigmou Olomouc, což znamená vítězství ve dvojzápase v poměru 4:3. Středočeši se také radují ze zisku bonusu v podobě jednoho milionu korun a výhodu nasazení v MOL Cupu až do třetího kola.

Mladé Boleslavi a Sigmě Olomouc skončila sezona ve finálovém zápase skupiny o 7-10.místo. První duel na Hané ovládli Středočeši poměrem 2:1, a tak si domů odvezli jednobrankový náskok. Oba celky poslední duel sezony pojaly ofenzivně a akce střídala akci.

Před dvacátou minutou se do vedení dostali hosté, kdy se ve vápně prosadil Ondřej Zmrzlý. Vyrovnat se povedlo Ewertonovi, který aspiruje na cizince letošní sezony. Brazilský fotbalista se dostal po kličkované ke střele zpoza vápna, míč se po odrazu nakonec dostal do sítě a bylo vyrovnáno.

​Sigma se dostala do vedení podruhé v utkání po sedmdesáti minutách, kdy se z otočky parádně trefil Mojmír Chytil. Hvězdný Ewerton ale nechtěl nechat vyrovnaný stav dvojutkání a Mladé Boleslavi vystřelil peněžní odměnu i výhodné nasazení v pohárech gólem v 85. minutě.

Odveta skupiny o 7-10. místo:

FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 2:2 (1:1)