MMA

Bellator má nového prozatímního šampiona, Venom po dlouhé době padl

V Londýně se odehrála akce Bellator 281, duelem večera byl souboj o titul prozatímního šampiona ve velterové váze. Favoritem byl Michael Page, ale nakonec se po bodech radoval Logan Storley, který ukončil šestizápasovou sérii "Venoma" bez porážky. Paul Daley si zase připsal při svém posledním zápase v kariéře solidní knokaut.

Ve veltrové váze se šlo o titul prozatímního šampiona, držitel titulu Amosov totiž brání svou zemi na území rodné Ukrajiny. Mnohem větší podporu měl Michael "Venom" Page, který byl domácím zápasníkem. Storley byl často vypískán, ale v prvním kole se držel a byl o něco aktivnější. 

Od druhého kola začal být aktivnější Page, který si připsal i údery loktem či kolenem. Storley se ale držel. Poté to bylo ale na obě strany hodně vyrovnané, občas byl aktivnější Storley a boj se odehrával často na zemi. Poslední dvě minuty zápasu se odehrávaly na zemi, kde Storley drtil domácího MVP. 

Nakonec se tak šlo do pěti vypsaných titulových kol a rozhodovat museli bodoví rozhodčí. Titul prozatímního šampiona nakonec patří Storleymu, pro kterého rozhodli dva bodoví rozhodčí ze tří. Page padl podruhé v kariéře a poprvé po šesti výhrách v řadě.

Související obsah

Před hlavním zápasem nejvíc zaujal Paul Daley, který si v posledním kole kariéry připsal knokaut, svého protivníka Wendella Giacoma zasypal ve druhém kole údery a poslal jej k zemi. Populární Semtex tak ukončil kariéru nejlépe, jak mohl. Svůj rekord si vylepšil na 43:18. 

Fanoušci ve Wembley byli svědky také parádního zápasu mezi Biyongem a Trainerem, ve kterém exceloval první jmenovaný. Kamerunský rodák zasypal Trainera několika zásahy a bylo velmi blízko k ukončení zápasu, ale nakonec se šlo do bodů, kde Biyong vyhrál na body. 

Výsledky hlavní karty:

Logan Storley porazil Michaela Pagea – split decision

Fabian Edwards porazil Lyota Machidu – KO, 1. kolo

Kana Watanabeová porazila Denise Kielholtzovou via submission (triangle choke) - 2. kolo

Paul Daley porazil Wendella Giacoma – KO, 2. kolo

Simon Biyong porazil Luka Trainera – na body, jednomyslné rozhodnutí (29-27, 28-27, 29-28)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události