šipky

V životě jsme nic podobného nezažili, rozplývají se Gawlas i Sedláček

Pražská Královka má za sebou první den šipkařského turnaje Gambrinus Czech Darts Open 2022, kde se z postupu raduje hned trojice českých šipkařů. Do druhého kola proskočila i tuzemská elita v podání Karla Sedláčka a Adama Gawlasa, kteří po utkání vychvalovali především skvělou atmosféru. Své pocity popisovali bezprostředně po utkání pro štáb TV Nova.

Adam Gawlas porazil Nizozemce Kaltera, Karel Sedláček si zase poradil s mnohem lépe postaveným Němcem Clemensem. Oba šipkaři byli podle svých slov nabuzení pražským publikem. "V životě jsem nezažil takovou atmosféru," vypálil hned po postupu dvacetiletý Adam Gawlas, který byl hodně nadšený. 

"Já jsem na takový zápas čekal strašně dlouho. Myslím si, že to jsou tři roky. Nešlo prohrát, díky divákům jsem vedl už 3:0 před zápasem. Bylo to úžasné," pronesl zase Karel Sedláček, který vyhrál 6:3 a vybojoval si místenku ve víkendovém programu. Podobně jako Gawlas či Sedlák.

"Já jsem hrál v Německu a tam to bylo úplně opačně. Gabrielovi jsem moc nezáviděl, ale on věděl, do čeho jde. Diváci byli úžasní, nedělali žádné brikule. Toto je jedinečný zážitek," dodával dojatý Sedláček po utkání s německým hráčem.

Související obsah

Gawlasovi se povedlo vyhrát i díky tomu, že dvakrát zavřel přes střed proti servisu svého soupeře. "Ty bully byly neskutečné. A hlavně, když jsem je trefil, tak fanoušci začali skákat radostí. To nejde popsat. Fanoušky jsem cítil úplně všude," pokračoval nadšeně dvacetiletý rodák z Třince.

​"Strašně jsem se na to těšil a připravoval se na to. Jsem dojatý, nemám víc co říct," prozradil Sedláček obklopený dcerami, které na rozhovor přišly společně se zkušeným českým šipkařem. 

"Věděl jsem, že na mě bude tlak. Bez fanoušků a dvou bullů bych nejspíše nevyhrál," uvědomoval si Gawlas. "Pokud budu hrát svůj top, tak s tímto publikem mohu dojít opravdu daleko. V šipkách není nic nereálné," zakončil mladý talent, který se v sobotu postaví dvacítce žebříčku Hetovi. 

Podívejte se na emocí plný rozhovor s Adamem Gawlasem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události