MMA

Slavný ranař se rozloučil drtivým K. O. Po kariéře bude klidně pracovat za drobné

Diváci Bellatoru v Londýně sledovali emotivní konec kariéry Paula Daleyho. Veterán MMA se po dvou dekádách v kleci rozloučil parádním knokautem.

Rodák z Londýna si jen těžko mohl představit lepší tečku za dlouhou kariérou. V hale, kde začal svou MMA kariéru, před zraky domácího publika na galavečeru Bellator 281 ukončil Wendella Giacoma zdrcujícím finišem druhého kola.

Dostál tak své přezdívce "Semtex". Poté, co na zemi bojoval o přežití a bránil pokusy o škrcení, se dostal zpět na nohy a soupeře ihned zasypal sérií úderů. 53 vteřin před gongem pak zasadil rozhodující pravý hák, který dopadl přímo na bradu Giacoma.

Zdroj: se svolením Bellator / Lucas Noonan

"Je to neskutečné a zároveň hodně emotivní, mít tu všechny ty lidi, kteří mě podporovali od prvního dne," děkoval "Semtex" po posledním zápase rodině a fanouškům.

​Čtyřiašedesát zápasů s bilancí 44–18–2 z toho 35 vítězství KO./TKO. 39letému veteránovi stačí. V kleci zápasil od roku 2003, prošel organizací Strikeforce, Bellatorem i UFC, odkud byl v roce 2010 vyhozen po úderu po zaznění gongu. Na kontě má skalp Jorgeho Masvidala a změřil se se jmény jako MVP, Nick Diaz, Douglas Lima či Tyron Woodley. O tom, že jde do klece naposledy, byl rozhodnutý už před zápasem. "V hlavě vím, že jsem s bojovými sporty skončil. Vždycky se naskytne lákavá nabídka, ale myslím, že tohle je už za mnou," řekl dříve pro talkSPORT.

Související obsah

Ostřílený válečník je po dvou dekádách v kleci připravený na novou kapitolu svého života. Ačkoli si svými údery vydělal slušné peníze, má i záložní plán, kdyby se ocitl ve finanční tísni. "Jsem chlápek bez ega. Když přijdou těžké časy a můj plán nevyjde, vezmu víkendové směny v Tescu a budu doplňovat regály za pár drobných," pronesl Daley.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události