Další sporty

Box na střeše v Dubaji odložen. Po úmrtí prezidenta byl v zemi vyhlášen smutek

Box na střeše v Dubaji odložen. Po úmrtí prezidenta byl v zemi vyhlášen smutek
Zdroj: profimedia.cz

Návrat neporaženého Floyda Mayweathera do ringu byl na poslední chvíli odložen. Ze sobotní exhibice na střeše ikonické stavby v Dubaji sešlo, a to kvůli úmrtí prezidenta Spojených arabských emirátů Chalífy bin Saída Ál Nahjána.

Už tuto sobotu se měl bývalý šampion pěti váhových kategorií (a podle mnohých nejlepší boxer historie) utkat s další rohovnickou legendou Donem Moorem. Na poslední chvíli byla akce Global Titans Fight Series odložena kvůli vyhlášenému státnímu smutku.

Třídenní volno a 40denní smutek byl ve Spojených arabských emirátech vyhlášen v pátek po potvrzení zpráv o úmrtí tamního lídra Chalífy bin Saída Ál Nahjána. Prezident, který v roce 2004 ve funkci nahradil svého otce a nastartoval státní ekonomiku po finanční krizi, zemřel ve věku 73 let. Jeho nevlastní bratr šejk Mansour je majitelem Manchesteru City.

Zdroj: profimedia.cz

​Exhibice na heliportu 321 metrů vysokého hotelu Burdž al-Arab měla slavnému boxerovi přinést dalším astronomickou výplatu. "Za 16 minut (v ringu) jsem schopný inkasovat devítimístnou sumu (v dolarech). Do důchodu od vydělávání peněž jsem neodešel,řekl dříve o zápase 45letý Mayweather, který profesionální kariéru ukončil v roce 2017 po dovršení bezchybné bilance 50–0.

Na akci ve výšinách, kde se má představit také například bývalý UFC šampion Anderson Silva s Badouem Jackem, bylo k dispozici jen 20 lístků. Jedna vstupenka se prodávala za 4,3 milionu korun.

Související obsah

​Mayweather stál v ringu naposledy v červnu 2021, kdy se v exhibici střetl s youtuberem Loganem Paulem. Na tiskovce se pustil do křížku i s jeho mladším bratrem Jakem:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události