MS v hokeji 2022

Dánové vyprovodili Kazachstánce devíti góly, hattrickem se blýskl Blichfeld

Dánové se radují ze vstřelené branky Zdroj: Profimedia.cz

Dánové předvedli jako první na světovém šampionátu drtivou výhru. Odnesl to Kazachstán, který byl na minulém mistrovství světa příjemným překvapením. Hattrickem se blýskl Joachim Blichfeld. Jediný úspěch zaznamenali Kazachstánci v oslabení.

Dánové do utkání naskočili aktivně a brzy vedli 3:0. Bjorkstrand, Scheel a Blichfeld se prosadili do páté minuty, takže bylo téměř rozhodnuto. Severský stát ve své dominanci pokračoval i ve druhé třetině. V půlce zápasu to bylo již 6:0 a schylovalo se k obrovskému debaklu, který nakonec přišel.

Po 40 minutách to totiž bylo 7:0, na konci druhé části se prosadil Oliver Larsen. V první minutě třetí části dal již osmý gól někdejší hráč NHL Peter Regin. Na začátku poslední desetiminutovky dovršil hattrick Joachim Blichfeld, který z pravého kruhu využil přesilovou hru. Také Kazachstánci se dočkali branky, v oslabení skóroval Kirill Savickij.