Motorsport

Salač se nedostal do hlavní kvalifikace, v Le Mans pojede ze třetí desítky

Francouzský okruh v Le Mans je další zastávkou mistrovství světa silničních motocyklů. Český závodník Filip Salač se nedokázal v první kvalifikaci probojovat do té druhé. Dojel na devátém fleku, což znamená, že v nedělním závodě odstartuje až ze třetí desítky. Pole position si ve Francii vyjel Pedro Acosta, jako druhý bude startovat Brit Dixon.

Salačovi se ve Francii nevedlo od prvních tréninků. V úvodních pátečních testech dojel na 20. a 27. místě. V sobotu ráno doufal v lepší výsledek, ale třetí trénink skončil velmi podobně. Na vedoucího závodníka český talent ztratil +1.318.

Do první kvalifikace pak šlo 16 závodníků, pouze čtyři nejrychlejší si mohli vyjet postup do hlavní kvaldy. Český závodník měl devátý nejrychlejší čas, a tak bude v neděli startovat ze 23. místa. Hlavní kvalifikaci ovládl Španěl Acosta, druhý byl Brit Dixon a třetí skončil Augusto Fernández.

​V kategorii MotoGP si vyjel pole position Ital Francesco Bagnaia, na druhém místě dojel Jack Miller a třetí byl Aleix Espargaró. Domácí Fabio Quartararo vyjede do nedělního závodu ze čtvrtého místa.