Fotbal

Vrba bez práce dlouho nezůstal. Po 18 letech se vrací domů

Vrba bez práce dlouho nezůstal. Po 18 letech se vrací domů
Zdroj: profimedia.cz

Místo hlavního trenéra Baníku Ostrava dlouho volné nezůstalo. Jen hodiny poté, co klub oznámil odchod Tomáše Galáska, odtajnil jeho nástupce. Na Bazaly se vrací Pavel Vrba.

Vrba se do Baníku vrací po 18 letech. V trenérském týmu působil od roku 1996 a v sezoně 2003/2004 s klubem slavil titul mistra. Bývalý reprezentační kouč má za sebou naposledy neúspěšné angažmá v pražské Spartě.

"Přiznám se, že nebylo moc nad čím přemýšlet. Chtěl jsem se vrátit tam, kde jsem s velkým fotbalem začínal. K Baníku mám vztah, klub má zase ambice, dobré zázemí, akademii a skvělé fanoušky," řekl Pavel Vrba pro klubový web.

Související obsah

Vrba nahradí Tomáše Galáska, který tým vedl jen několik měsíců. Kvůli osobním důvodům se rozhodl funkce vzdát a odjet do Německa.

"Když se naskytla příležitost otevřít jednání s Pavlem Vrbou, nebylo nad čím váhat. Museli jsme reagovat velmi pružně, protože na trhu byl o takového kouče okamžitě značný zájem. Jednání bylo velice korektní, rychlé a bezproblémové, velmi rychle se ukázalo, že jsme společně naladěni na podobnou notu," komentoval novou akvizici výkonný ředitel Baníku Michal Bělák.

Baník letos v základní části skončil pátý. Kolo před koncem skupiny o titul ztrácí 10 bodů na čtvrté a postupové místo do Evropské konferenční ligy.

Konci Pavla Vrby se věnovala reportáž níže:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události