Schick na závěr sezony pomohl asistencí, Daridova Hertha jde do baráže

Patrick Schick v posledním kole Bundesligy pomohl asistencí k výhře Leverkusenu nad Freiburgem, který si tak v Lize mistrů nezahraje. Hertha na dálku bojovala o udržení se v lize. V Dortmundu sice vedla, ale nakonec padla 1:2. Na dálku bojující Stuttgart vstřelil v nastavení vedoucí branku, což znamená, že Hertha míří do baráže.

Patrik Schick mohl v klubových tabulkách vyrovnat Stefana Kiesslinga. Nakročil k tomu v prvním poločase, ale jeho hlavička šla nakonec jen těsně vedle branky. Bayer se dostal do vedení až ve druhém poločase, Schick utekl po levé straně a proti vyběhnutému brankáři mohl zakončovat. Nesobecky ale posunul míč pro Alaria, který skóroval.

O pět minut později se přesto mohl odchovanec Sparty prosadit. Z pravé strany zakončoval, ale jeho rána skončila na břevně hostující branky, v 83. minutě hřiště opustil. Freiburg naděje na Ligu mistrů vykřesal v 88. minutě, kdy se u pravé tyčky trefil Janik Haberer. Hosté v nastavení poslali vše do vápna, akce se ale nepovedla a vracejícího se brankáře z půlky hřiště krásně přeloboval Palacios.

Hertha na dálku bojovala o jistotu udržení se v soutěži se Stuttgartem. Tým z hlavního města hrál na půdě Dortmundu, kde se dostal do vedení z penalty. Za BVB ale srovnal odcházející kanonýr Haaland, kterého v závěru doplnil talentovaný Moukoko. V ten moment se Hertha ještě udržela, Stuttgart ale v domácím duelu skóroval v nastavení, a vyhnul se tak baráži.

​Ve zbytku posledního kola remizoval jistý mistr ligy Bayern na půdě trápícího se Wolfsburgu, naopak Gladbach si spravil chuť po nepovedené sezoně výhrou nad Hoffenheimem v poměru 5:1. Sestupující Bielefeld remizoval s Lipskem, Fürth zase padl v Bavorsku s Augsburgem.

Výsledky 34. kola Bundesligy:

FC Augsburg – SpVgg Greuther Fürth 2:1 (1:1)
Branky: 11. Caligiuri (pen.), 85. Gregoritsch – 24. Ngankam

DSC Arminia Bielefeld – RB Lipsko 1:0 (0:0)
Branky:
70. Serra – 90+3. Orban

Borussia Dortmund – Hertha BSC 2:1 (0:1)
Branky: 68. Haaland (pen.), 84. Moukoko – 18. Belfodil (pen.)

Bayer Leverkusen – SC Freiburg 2:1 (0:0)
Branky: 54. Alario (Schick), 90+7. Palacios – 89. Haberer

1. FSV Mohuč 05 – Eintracht Frankfurt 2:2 (1:2)
Branky: 10. Ingvartsen, 49. Ingvartsen – 26. Tuta, 35. Borré

Borussia Mönchengladbach – TSG 1899 Hoffenheim 5:1 (3:1)
Branky: 26. Stindl, 43. Pléa (pen.), 45+1. Hofmann, 53. Embolo, 69. Hofmann – 3. Kramarič

VfB Stuttgart – 1. FC Kolín nad Rýnem 1:1 (1:0)
Branky: 13. Kalajdžič, 90+2. Endo – 59. Modeste

1. FC Union Berlín – VfL Bochum 3:2 (2:0)
Branky: 5. Prömel, 25. Awoniyi (pen.), 88. Awoniyi – 55. Zoller, 79. Löwen

VfL Wolfsburg – Bayern Mnichov 2:2 (1:2)
Branky: 45. Wind, 58. Kruse – 17. Stanišić, 40. Lewandowski