Motorsport

Filip Salač bodoval v Moto2 potřetí v sezoně, v Le Mans dojel na 15. místě

Filip Salač si potřetí v sezoně dojel pro body v kategorii Moto2. V Le Mans, kde v minulém roce stál na bedně, si tentokrát vyjel 15. pozici. V druhé nejprestižnější kategorii zvítězil Španěl Augusto Fernández, druhý dojel Canet a na pódium se dostal opět také Somkiat Chantra. V královské kubatuře vyhrál opět Ital Bastianini.

Filip Salač odstartoval až ze 23. místa, hned po startu navíc padl téměř až na poslední místo. Následně šel k zemi Ital Antonelli, kterého následovali Aldeguer, Arbolino i vítěz kvalifikace Pedro Acosta. I díky pádům a předjezdům se dostal český závodník na 17. místo.

Salač to ale neměl vůbec jednoduché. Před ním byli Vietti a Alcoba, kteří patří mezi velmi dobré jezdce. Pět kol před koncem se jezdcem s číslem 12 na motorce dostal před Corsiho, ale dlouho na 16. místě nezůstal a spadl opět o jednu pozici. 

Související obsah

​Následně ale Filip Salač zaútočil a Corsiho nechal za sebou o čtyři sekundy, čímž si ve francouzském Le Mans po roce opět dojel pro body. Ke dvěma 14. místům si dojel poprvé pro 15., a získal tak pátý bod do bodování Moto2. První dojel Augusto Fernández, který byl o necelé čtyři sekundy rychlejší než Canet, třetí byl Chantra. 

Závod v MotoGP ovládl Enea Bastianini, druhý byl Jack Miller a třetí Aleix Espargaró. Francouzi Fabio Quartararo a Zarco skončili na domácím okruhu jen těsně pod stupni vítězů. Obhájce titulu přesto nadále vede v průběžném žebříčku MS, druhý je Aleix Espargaró a třetí vítěz závodu v MotoGP Enea Bastianini.

Moto3:
1. Jaume Masià (ESP/KTM) 
2. Ayumu Sasaki (JPN/Husqvarna) +0.150
3. Izan Guevara (ESP/Gas Gas) +0.220

Moto2:
1. Augusto Fernández (ESP/Kalex) 
2. Arón Canet (ESP/Kalex) +3.746
3. Somkiat Chantra (THA/Kalex) +4.628
...
15. Filip Salač (CZE/Kalex) +32.063

MotoGP:
1. Enea Bastianini (ITA/Ducati) 
2. Jack Miller (AUS/Ducati) +2.718
3. Aleix Espargaró (ESP/Aprilia) +4.182

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události