MS v hokeji 2022

Nároďák čeká rošáda: Jalonen chce měnit lajny, Hertl si sype popel na hlavu

Nároďák čeká rošáda: Jalonen chce měnit lajny, Hertl si sype popel na hlavu
Zdroj: profimedia.cz

Prohra se Švédském českému týmu ukázala, že přes pasivitu a nedisciplinovanost cesta na šampionátu nepovede. Karimu Jalonenovi dělá vrásky na čele i lajna Tomáše Hertla a nároďák čekají změny v sestavě.

"Myslím si, že v první třetině jsme byli pasivní. Nedokázali jsme švédskou obranu dostat pod tlak a až moc času jsme trávili ve vlastním pásmu. A také jsme samozřejmě měli moc vyloučení, třeba zdržování hry nebo příliš hráčů na ledě...Takhle prostě hrát nemůžeme," zhodnotil prohru 3:5 finský trenér pro hokej.cz.

Pro české hráče ale našel i slova pochvaly. V závěru utkání ukázali hru, se kterou byl spokojen. "Na druhou stranu, líbila se mi třetí třetina. Začali jsme být agresivní, dali jsme i gól," doplnil Jalonen.

​Zatímco první lajna okolo nahrávkového velmistra Romana Červenky šlape na jedničku, druhá a třetí formace se trápí. Přitom ve druhé lajně tvoří útočné trio Tomáš Hertl, Jakub Vrána a Jiří Smejkal. Do příštího zápasu už sestava možná bude vypadat jinak. "Musím si to trochu zanalyzovat. Tenhle zápas vyjasnil, že asi musíme proházet lajny. To teď bude naše práce pro zítřek," prozradil Jalonen.

Související obsah

​I sám Hertl cítí, že jeho lajna má na víc. "My jsme nehráli dobrý hokej – nechali jsme je hrát. Musíme týmu pomoci, nesmí to být jen Krejčova lajna. Je to na nás, abychom to zvedli. Musíme týmu pomoci. Zatím tomu nepomáháme,řekl po zápase.

Útočník San Jose Sharks má za sebou jednu z nejlepších sezon v NHL. V letošním ročníku nasbíral 64 kanadských bodů a klub s ním prodloužil smlouvu na dalších osm let. Pro český tým jsou jeho zkušenosti nedocenitelným přínosem, ale týmu chce pomoci více. "Hlavně naše lajna a já musíme podávat lepší výkony a pomoci týmu. Když už ne góly, tak vytvořit nějaký tlak," oplýval Hertl sebekritikou.

Že Hertl umí střílet góly i ty rozhodující ukázal třeba proti LA Kings:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS v hokeji 2022

Důležité Události