Tenis

Tři Češi v kvalifikaci French Open postupují. Prohrál pouze Svrčina

Tři Češi v kvalifikaci French Open postupují. Prohrál pouze Svrčina
Zdroj: Profimedia

Čeští tenisté vstoupili do kvalifikace druhého grandslamu sezony úspěšně. Přes první kolo přešli Zdeněk Kolář, Linda Fruhvirtová a Linda Nosková, kteří se svými soupeři navíc neztratili ani set. Jediný neúspěch zaznamenal Dalibor Svrčina, který prohrál s Facundo Menou.

Los kvalifikace určil, že Kolář, Fruhvirtová a Nosková nastoupili na kurt hned jako první od desíti hodin. Zdeněk Kolář měl za soupeře třicetiletého Itala Federica Gaia, proti kterému byl lehkým papírovým favoritem. První set vyhrál jednoznačně 6:1, ale v tom druhém si oba hráči drželi podání až do tiebreaku. V něm Kolář prohrával už 0:4, ale zabojoval a stav otočil na konečných 9:7. Ve druhém kole kvalifikace jej čeká turecký tenista Altug Celikbilek.

Dařilo se i oběma českým tenistkám. Sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová dostala za soupeřku zkušenou Katarzynu Kawaovou, která je v žebříčku před českou hráčkou. Fruhvirtová se s ní ale nijak nemazala, když jí v prvním setu nadělila kanára. Druhý set už byl o něco vyrovnanější, ale i tak jej dokázala mladší z tenistek vyhrát 6:4. Ve druhém kole se rodačka z Prahy utká se Slovenkou Kužmovou.

Související obsah

​Z postupu se raduje také Linda Nosková, která si poradila s Ruskou Annou Blinkovovou. První set vyhrála pohodlně 6:3, ale do toho druhého vstoupila lépe soupeřka, když se dostala do vedení 2:0. Nosková ale dokázala průběh otočit a zvítězila konečným výsledkem 6:3 a 7:5. Další překážkou na cestě do hlavní fáze French Open bude Švýcarka Perrinová.

Jediným českým hráčem, který v pondělí neuspěl, je Dalibor Svrčina, který prohrál ve třech setech s Argentincem Menou. První set šel na stranu Jihoameričana v poměru 3:6. Stejným výsledkem se podařilo devatenáctiletému Čechovi srovnat na 1:1. V rozhodujícím setu se Svrčina dostal do vedení 2:1 s brejkem, ale neudržel ho a opět prohrál 3:6.

Výsledky českých tenistů v prvním kole kvalifikace na French Open:

Z. Kolář – F. Gaio 6:1, 7:6(7)

L. Nosková – A. Blinkovová 6:3, 7:5

L. Fruhvirtová – K. Kawaová 6:0, 6:4

D. Svrčina – F. Mena - 3:6, 6:3, 3:6

Tenisové sestry Fruhvirtovy byly hosty ve Snídani s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události