Fotbal

Náhrada za Beauguela? Takový volný hráč neexistuje, myslí si Švancara

V pondělí odpoledne přijali pozvání do Třetího poločasu na TN LIVE Petr Švancara, Martin Hanzal a Jáchym Galáš. Rozebírali jsme s nimi aktuální sportovní dění. Od nejvyšší české fotbalové soutěže, přes hokejové mistrovství světa, až po závodní okruhy.

Zbrojovka Brno se po roce vrátila do nejvyšší české fotbalové soutěže. Podle Petra Švancary to ale bude mít těžké, ačkoliv se dalšího sestupu nebojí. "Je to hodně o financích, které tu nemáme. Nejsme schopni sehnat takový rozpočet jako Boleslav a Baník. Věřím, že tu bude nějaká euforie, ale jen o ní to není. Jsem ale střízlivý. Bude to chtít posílit. Bojím se ale, že hráčů, které si můžeme dovolit, moc není," říká upřímně.

Na druhém konci tabulky se prala Slavie s Plzní, ale v závěru byli nakonec úspěšnější Západočeši. "Plzeň hrála účelný fotbal. Třeba na Slavii to kouskovali. Ale i v těch zápasech, kdy vyhráli třeba jen 1:0, předváděli skvělý fotbal, jen neproměňoval šance. Pojďme si ale říct, že byli odepisovaní. Míša Bílek to skvěle poskládal. Plzni gratuluju," říká Švancara.

Viktoria se ale bude muset v příští sezoně obejít bez nejlepšího střelce ligy Jeana Davida Beauguela. "Bojím se, že takový volný útočník neexistuje. Můžeme se bavit třeba o Almasim, ale Baník má takové ambice, že takového hráče nepustí. To by muselo být za velké peníze. Každopádně ale věřím Chorému. Možná budou muset sáhnout na Slovensko," myslí si bývalý ligový útočník. Celý rozhovor s Petrem Švancarou si můžete pustit pod titulkem článku. 

Související obsah

​Druhým hostem ve Třetím poločase byl bývalý hráč NHL Martin Hanzal, který hodnotil výkony českého týmu na mistrovství světa. "V přípravě působil tým hodně sebevědomě. Proti Británii nám to moc neřeklo. Se Švédskem jsme prohráli, ale to si myslím, že v tomto formátu turnaje zase tak nevadí. Rakousko bychom měli porazit, i když potrápilo Ameriku. Ta tam má mladé kluky," myslí si Hanzal.

V posledních dvou letech fandil Hanzal v NHL Tampě, ale letos příliš ve Stanley Cup nevěří. "Myslím si, že se zlatým hattrickem to bude mít Tampa hodně těžké. Podle mě Florida je velký kandidát na vítězství. Letos se jim podařilo skvěle poskládat tým," říká Hanzal. Celý rozhovor si můžete pustit zde:

​Posledním hostem byl mladý závodník Jáchym Galáš, který jezdí na okruhových závodech TCR. Je členem týmu Janík Motorsport a členem juniorského programu Hyundai Motorsport, kde je nejmladším členem. Rozhovor s ním najdete zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události