Další sporty

Golfová legenda odmítla miliardy. Měla se stát tváří konkurence PGA Tour

Golfová legenda odmítla miliardy. Měla se stát tváří konkurence PGA Tour
Golfová legenda Jack Nicklaus | Zdroj: Profimedia

Legendární golfista Jack Nicklaus se měl stát tváří nové saúdskoarabské soutěže, která by měla být konkurencí PGA Tour. Jenže Nicklaus nepřijal nabídku 100 milionů dolarů (2,3 miliardy korun), a zůstává tak stále věrný nejprestižnější golfové asociaci.

"Saúdové mi nabídli něco přes 100 milionů dolarů, abych dělal práci pravděpodobně podobnou té, kterou dělá Greg Norman. Odmítl jsem to jednou ústně a jednou i písemně. Řekl jsem jim, že musím zůstat u PGA Tour, že jsem ji pomohl zahájit," prozradil Nicklaus v rozhovoru pro Fire Pit Collective.

Norman je generálním manažerem společnosti LIV Golf Investments, do které tečou peníze právě ze Saúdské Arábie, a tato společnost se nyní snaží vytvořit konkurenci pro slavnou PGA Tour.

Související obsah

​​Přitom samotný Nicklaus je už se Saúdskou Arábií propojený. Jeho společnost Nicklaus Design v současné chvíli staví hřiště Qiddiya, které se nachází 40 minut od hlavního města Rijádu.

Nicklaus společně s Arnoldem Palmerem a dalšími golfisty byli u vzniku PGA Tour, která se v roce 1968 odtrhla od PGA of America. Tehdejším důvodem bylo to, aby si profesionálové vydělali více peněz. Nicklaus během svého působení na PGA Tour vyhrál 73 turnajů, včetně rekordních 18 majorů.

Jiné starosti řešil nejlepší belgický golfista Thomas Pieters, jenž ochutnával speciální čokoládu s kari, kterou s nechutí vyplivl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události