Hokej

Kapitán Bergeron může získat rekordní ocenění. Ve hře je i loňský vítěz Barkov

Kapitán Bergeron může získat rekordní ocenění. Ve hře je i loňský vítěz Barkov
Hokejista Patrice Bergeron | Zdroj: profimedia.cz

Hokejová NHL zná další trojici nominovaných. O trofej Franka J. Selkeho (pro nejlépe bránícího útočníka) budou usilovat Aleksander Barkov z Floridy, Elias Lindholm z Calgary a Patrice Bergeron z Bostonu.

Právě 36letý centr z týmu Bruins usiluje o tuto prestižní cenu už pojedenácté. V letech 2012, 2014, 2015 a 2017 pak trofej Franka J. Selkeho také získal.

Jedenáctá nominace pro Bergerona zároveň znamená, že kanadský útočník překonal rekord Waynea Gretzkyho v počtu nominací na jednu z cen NHL. Gretzky byl desetkrát nominován na Hartovu trofej.

Související obsah

​Kromě útočníka Bostonu usiluje o cenu také Aleksander Barkov, jenž cenu Franka J. Selkeho získal v minulém roce. Finský forvard také zaznamenal v hodnocení účasti na ledě čísla +36, což ho řadí na čtvrté místo mezi útočníky v NHL.

Trofej může získat také Elias Lindholm, jenž letos o tuto cenu usiluje vůbec poprvé. 27letý Švéd byl v hodnocení účasti na ledě dokonce na hodnotě +61 a patří mu v této statistice druhé místo v celé lize. První místo patří spoluhráči z Calgary Johnnymu Gaudreauovi.

Patrice Bergeron možná po letošní sezoně ukončí kariéru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události