Fotbal

Pavlenka pokračuje v Brémách. Český brankář prodloužil po postupu smlouvu

Pavlenka pokračuje v Brémách. Český brankář prodloužil po postupu smlouvu
Jiří Pavlenka byl hrdinou Brém Zdroj: profimedia.cz

Český fotbalový brankář Jiří Pavlenka bude další dva roky pokračovat v Brémách. Třicetiletý reprezentant se dohodl s vedením Werderu na prodloužení smlouvy, která by mu vypršela v létě tohoto roku. Klub si služby bývalého hráče pražské Slavie či Baníku Ostrava pojistil poté, co postoupil po roční odmlce zpět do nejvyšší německé soutěže.

Vynikající zpráva pro zkušeného brankáře i české fanoušky. Třicetiletý reprezentant Jiří Pavlenka prodloužil smlouvu s Werderem Brémy, kde působí už od roku 2017. V Německu by měl působit další dva roky.

Po konci loňské sezony sice se svým klubem spadl z nejvyšší soutěže, po roční odmlce však pomohl vybojovat postup a klub to náležitě ocenil. 

"V posledních letech ukázal, že může hrát na nejvyšší úrovni. Navíc má skutečné spojení s klubem a s městem. Byl s námi, když jsme sestoupili do druhé ligy, ale sehrál svou roli i při návratu do nejvyšší soutěže. Jsme rádi, že můžeme pokračovat v naší společné cestě," uvedl na oficiálních webových stránkách šéf profesionálního fotbalu a skautingu Clemens Fritz. 

K návratu do Bundesligy Pavlenka přispěl vynikajícími výkony i pěti vychytanými nulami. Celkem už za Brémy odchytal 158 zápasů – 135 v nejvyšší soutěži a 23 ve II. Bundeslize. 

Související obsah

Z pokračování v Brémách měl radost i sám třicetiletý brankář. "Těší mě, že moje budoucnost je ve Werderu. Moje rodina a já se v Brémách cítíme opravdu jako doma a bylo to pro mě opravdu snadné rozhodnutí. Těším se na výzvy, které před námi leží," uvedl český fotbalista. 

Loni Pavlenka třikrát inkasoval proti Frankfurtu a jeho tým později spadl z Bundesligy, po roce se do nejvyšší soutěže vrací:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události