Další sporty

Vítěz etapy Gira si při oslavách kuriózně poranil oko. Ze závodu odstoupil

Biniam Girmay se stal historicky prvním eritrejským cyklistou, jenž na slavném Giru d'Italia vyhrál etapu. Nadšení ale vystřídalo velké zklamání. Na stupních vítězů dostal láhev prosecca a při otvírání mu vystřelil korek přímo do oka. Kvůli kurióznímu zranění na první Grand Tour letošní sezony končí.

Girmay ovládl desátou etapu letošního ročníku Gira d'Italia. Další triumf už ale nepřidá. Při oslavách převzal tradiční láhev prosecca, kterou si položil pod sebe a začal ji otvírat. V tu chvíli vylétl korek a trefil ho přímo do oka. Špunt mohl letět rychlostí 40 až 90 kilometrů za hodinu.

Eritrejský závodník se snažil na pódiu usmívat, ale bylo vidět, jak ho zasažené místo bolí. Oko téměř nemohl otevřít a o pár chvil později prozradil týmový lékař, že Girmay na oko nevidí, jelikož mu krvácela přední komora oka. Nicméně samotné oko v ohrožení není.

Ohroženo bylo jeho další působení na slavném italském závodě a ve středu dopoledne už bylo jasno. Biniam Girmay na Giru končí. "Nebudu startovat kvůli zranění oka. Potřebuji si odpočinout a musím oku dodat sílu," prozradil Girmay ve videu, které zveřejnil jeho tým Intermarché-Wanty-Gobert.

Související obsah

​"Po návratu z nemocnice jsem si ještě užil s týmovými parťáky a personálem. Byl jsem trochu smutný z toho, co se stalo se šampaňským, ale na hotelu to bylo super. Oslavy jsem si i tak užil," řekl dále 22letý cyklista.

Ve středu čeká na závodníky 11. etapa. V čele třítýdenního etapového závodu je nadále Španěl Juan Pedro López.

Martin Kasparides, cej, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události