Další sporty

Eliáš či Berger budou motivovat děti. Na kole se vydají z Prahy do Splitu

Motivovat děti k pohybu. Takové je motto projektu Bike Challenge. Letos startuje už třetí ročník cyklistické výzvy z Prahy do Splitu. Sportovci a známé osobnosti při ní ujedou 1 200 kilometrů.

Patrik Eliáš či Patrik Berger chtějí inspirovat děti. 75 % dětí v Česku nemá žádný sportovní vzor. A příklad, který by je motivoval k pravidelnému pohybu často chybí i v rodinách. Na to, že osobní příklady a vzory mohou mít zásadní vliv na formování zdravého přístupu k životnímu stylu a jejich vliv na zdravý způsob života, se snaží poukázat účastníci třetího ročníku Bike Challenge. Zdolají kvůli tomu na kole 1 200 km.

Všichni účastníci vyjedou z Prahy a dojedou až do chorvatského Splitu. "Musíme trochu inspirovat naše děti. To je nejdůležitější pro nás," říká zakladatel Sport2Life Mike Saran. "Těším se na to. Je to ve skvělé společnosti a hlavně za skvělým účelem," pronesla legenda New Jersey Devils a českého hokeje Patrik Eliáš. 

Někdejší hokejista je velkým milovníkem cyklistiky a Bike Challenge se rád zúčastní. Pojede ale například také Patrik Berger či Šárka Strachová. "Je třeba s tím něco dělat. Moje účast na Bike Challenge je už tradice, pojedu letos a potom znovu a znovu, protože věřím, že myšlenka, kterou tím propagujeme dává smysl," uvedl Patrik Berger. 

Související obsah

Každoroční cyklistická výzva z Prahy do Splitu má za cíl zvýšit povědomí o škodách, které může našim dětem způsobit závislost na digitálních technologiích a špatná výživa, jež mohou ohrozit jejich zdraví i kvalitu života. Účastníci výzvy, kterými jsou zakladatel Sport2Life Mike Saran a známí sportovci jako Patrik Berger, Tomáš Grim a Patrik Eliáš, absolvují cestu na kole přes 4 země, ujedou 1 200 km a překonají převýšení 15 km. Letošní Bike Challenge startuje 29. května.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události