Fotbal

To je držák! 40letý Matějovský opět prodloužil smlouvu

To je držák! 40letý Matějovský opět prodloužil smlouvu
Zdroj: Profimedia

Marek Matějovský je obrovskou stálicí české nejvyšší fotbalové ligy a nezmění se to ani v příští sezoně. 40letý veterán opět prodloužil smlouvu s Mladou Boleslaví a další rok bude dirigovat hru Středočechů.

"Každá nová sezóna pro mě vždy byla a i letos je výzva s nějakým očekáváním. Věřím, že když jsem se rozhodl pokračovat, bude nejbližší sezóna úspěšnější než ta právě skončená," uvedl Matějovský pro klubový web po podepsání kontraktu.

Ačkoliv nedávno oslavil čtyřicáté narozeniny a většina jeho vrstevníků už je dávno ve fotbalovém důchodu, Matějovský je stále důležitým hráčem zálohy Mladé Boleslavi. V uplynulé sezoně odehrál 29 ligových utkání, dal dva góly a na další tři přihrál. Středočeši jsou proto pochopitelně z jeho setrvání nadšení. "Prodloužení smlouvy s Markem Matějovským si všichni v klubu velmi moc vážíme, jednání s ním bylo korektní a rychlé. Jsme rádi, že se nám podařilo najít vzájemnou dohodu spolupráce na další rok," chválil si důležitý podpis generální ředitel Mladé Boleslavi David Trunda.

Bývalý hráč Sparty či anglického Readingu má za sebou pět sezon na své druhé štaci v Mladé Boleslavi. Nyní přidá šestou, ale není vyloučené, že bude poslední: "Je pravda, že v posledních dvou letech jsem opakovaně říkal, že ta příští vypadá na poslední, a dnes to cítím obdobně, ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy."

Související obsah

​"Přiznávám, že když jsem sledoval úspěch Slovácka v českém poháru a v jeho sestavě Kadlece, který je v podobné týmové roli jako já, pomyslel jsem si, jak by bylo krásné zažít něco podobného s Boleslaví. Uvidíme v příštím roce," nechává si stále otevřená vrátka.

Matějovský odehrál v české nejvyšší soutěži za Mladou Boleslav, Spartu a Jablonec 372 utkání. Letos dovedl Středočechy k sedmému místu a patří nepochybně mezi nejvýraznější osobnosti Fortuna ligy. Zahrál si také 15 zápasů za reprezentaci.

Novou smlouvu má také reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události