Hokej

Opustí Hrubec v létě KHL? Zájem o jeho služby má silný švýcarský tým

Opustí Hrubec v létě KHL? Zájem o jeho služby má silný švýcarský tým
Šimon Hrubec v dresu Avangardu Omsk Zdroj: Profimedia

Český reprezentační brankář Šimon Hrubec bude pravděpodobně měnit dres. Po třech sezonách v KHL, kde oblékal dres Kunlunu Red Star a Avangardu Omsk, má o něj velký zájem švýcarský ZSC Lions. Ačkoliv má třicetiletý brankář platnou smlouvu ještě na jeden rok, mělo by dojít k jejímu předčasnému vypovězení.

​S informací o předčasně ukončené smlouvě přišel švýcarský novinář Klaus Zaugg, podle kterého se Hrubec do Ruska už nevrátí. Nic tak nebrání tomu, aby se Hrubec připojil k novému týmu. O místo jedničky se třicetiletý brankář utká s Ludovicem Waeberem a Jeffreym Meierem. V minulé sezoně chytal za ZSC Lions český brankář Jakub Kovář, který tam taktéž přestoupil z Ruska. V Curychu se už s Hrubcem ale nepotká, jelikož na začátku května posílil pražskou Spartu.

Curych skončil v minulém ročníku po základní části na třetím místě a v následném play-off došel až do finále, kde nestačil na Zug, kterému podlehl 3:4 na zápasy, a to přesto, že vedl dokonce už 3:0. Historicky se jedná o úspěšný tým, který devětkrát vyhrál švýcarskou ligu (naposledy v sezoně 2017/2018), dvakrát Spenglerův pohár a dvakrát kontinentální pohár. 

Související obsah

​Pro Hrubce by to tak bylo už třetí zahraniční angažmá. V Curychu by se kolem něj vytvořil velmi silný tým, který letos v květnu ještě posílili Lucas Wallmark a Mikko Lehtonen, kteří rovněž přišli z ruské KHL. 

Šimon Hrubec v minulé sezoně nastoupil do 53 zápasů, ve kterých měl úspěšnost zákroků přesně 92 %. Se svým týmem došel do čtvrtfinále play-off, kde po velké bitvě vypadl s Magnitogorskem 3:4 na zápasy. Největšího úspěchu se Hrubec v KHL dočkal v sezoně 2020/21, kdy s Omskem vyhrál Gagarinův pohár. 

Do dražby jde speciální NFT edice hokejových puků s podpisem českých legend: 

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události