Hokej

Kam do sestavy s Kämpfem? Nejspíš půjde k Vránovi. Kdo skončí na tribuně?

Kam do sestavy s Kämpfem? Nejspíš půjde k Vránovi. Kdo skončí na tribuně?
Češi nastoupí proti Norsku v sobotu večer | Zdroj: Profimedia

Česká hokejová reprezentace v posledním zápase proti Lotyšsku vyhrála pohodlně 5:1, a tak není moc důvodů zasahovat do sestavy. Přesto ale bylo třeba vyřešit otázku, kam s Davidem Kämpfem, který jako poslední posílil národní tým po příletu z Toronta. Podle rozbruslení by se měl v sestavě zařadit mezi Jakuba Vránu a Jiřího Smejkala. Naopak na tribuně by měl zůstat mladý obránce David Jiříček.

"Do jednotlivých formací nechceme tolik zasahovat, podle vývoje zápasu dostanou hráči prostor na ledě," řekl pro hokej.cz po dopoledním rozbruslení asistent trenéra Libor Zábranský. A to se dalo čekat. V utkání proti Lotyšsku fungovaly první dvě formace jako dobře namazaný stroj a nedá se očekávat, že se na nich bude něco měnit. 

Prostor pro Davida Kämpfa tak zbývá ve třetí nebo čtvrté formaci. Kam ho trenérské trio zařadí, Zábranský neprozradil. "Konkrétní bych být nechtěl, ale chceme, aby ve hře byli všichni útočníci. Snad budeme úspěšní," řekl Zábranský. To také znamená, že česká reprezentace nebude hrát proti Norsku na osm obránců a na tribunu by tak měl zamířit David Jiříček.

Související obsah

A jak budou vypadat zbylé dvě útočné formace? Podle dopoledního rozbruslení to vypadá, že David Kämpf doplní v útoku Jakuba Vránu a Jiřího Smejkala. Třináctým útočníkem by tak měl být Michal Špaček, ale i on se v průběhu zápasu na led pravděpodobně dostane. 

Pokud Češi v sobotu večer nad Norskem vyhrají, velmi se přiblíží postupu do čtvrtfinále. "Čekáme od nich stejnou úpornost jako od Lotyšů. V obranném pásmu hrají striktně jeden na jednoho, před brankou pořád musíme mít hráče, aby gólman neviděl," nastiňuje asistent trenéra Zábranský.

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.


Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022

David Pastrňák upřímně promluvil o ztrátě syna:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události