MMA

K. O. magazín: Vémola si do boxu přenesl to, co dělá v MMA, tvrdí rapper Rytmus

V devátém dílu pořadu o bojových sportech s názvem K. O. magazín přivítal moderátor Matouš Rajmont slovenského rappera Patrika Vrbovského alias Rytmuse. Společně řešili víkendový boxerský souboj Karlose Vémoly s rapperem Marpem, s nímž si to v minulosti v ringu taktéž rozdal. Rytmus také poodhalil nejbližší plány, už brzy se totiž mezi šestnácti provazy znovu představí.

Ačkoli Vémola ani Marpo nejsou profesionální boxeři, jejich vzájemný souboj na galavečeru Oktagon Underground byl v Česku nejočekávanější boxerskou událostí. Rapper vlastním jménem Otakar Petřina však na "Terminátorovu" zarputilost nenašel recept a rozhodčí ve čtvrtém kole zápas ukončil pro Marpovu neaktivitu. Ačkoli Vémola zvítězil, mnohým fanouškům se tento verdikt nelíbil. "Pokud mu rozhodčí dvakrát řekl, aby byl aktivní, tak to ukončení beru," přemítal Rytmus.

"Karlos říkal, že předvede obrovský tlak, aby utýral soupeře, a přesně to udělal. Prosadil si svoji hru, za to ho uznávám. Opět dokázal, že v ringu je zkušený a je tam doma. Je to pro mě člověk, který splní, co slíbí. To, co dělá v MMA, si přenesl do boxu. A co by na něj platilo? Jako to dělal Attila. Držet si ho na dálku, stále se hýbat a vytrestat ho," zamyslel se slovenský rapper.

Související obsah

Sám Rytmus v minulosti s Marpem boxoval a na body prohrál. Už 3. června v Bratislavě se ale do ringu vrátí na akci Fight Night Challenge 2, kde bude boxovat i Attila Végh. Rytmusovým soupeřem bude rapper Denis Domracký vystupující pod pseudonymem Moloch Vlavo. "Bojoval jsem s profesionálním zápasníkem a Marpem, který se tomu už nějakou dobu věnuje. Teď budu boxovat s hobby boxerem jako jsem já. Nechci být nepokorný, ale beru to jako součást cesty. Chtěl bych mít ještě jeden vysněný zápas, o kterém ale zatím nechci mluvit," zůstal Rytmus tajemný.

Ačkoli už absolvoval i sparringy s Vémolou, do MMA se nežene a zůstává jen u boxu. "To vůbec neplánuji. Někdy si ve svých 45 letech dokonce říkám, co tam vlastně v ringu dělám. Cítím se ale dobře, mám pro to vášeň. Dělám to nejen pro sebe, ale také pro syna. Doufám, že jednou budu jeho vzor. Až mu jednou bude 35 a bude mít pocit, že je starý, možná si vzpomene, co dělal jeho otec," přál si zpěvák skupiny Kontrafakt.

Na závěr nemohla chybět tradiční soutěž a otázka tentokrát zní: "Karlos Vémola v exhibičním boxerském duelu porazil Marpa technickým knokautem. V jakém kole rozhodčí zápas ukončil?" Za a) ve 2. kole, b) ve 3. kole, c) ve 4. kole. Odpovědi posílejte na k.o.magazin@nova.cz. Soutěží se o šestiměsíční předplatné na Voyo, kde můžete sledovat MMA galavečery organizací Bellator, KSW a RFA.

Celý rozhovor můžete už teď sledovat pod titulkem videa nebo na Voyo. Ve středu poběží na Nova Sport 2 od 20:30 z technických důvodů odložená televizní premiéra.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události