Hokej

Nejlepší zápas na turnaji, Blümel je budoucnost českého hokeje, řekl Jalonen

Nejlepší zápas na turnaji, Blümel je budoucnost českého hokeje, řekl Jalonen
Zdroj: profimedia.cz

Trenér Kari Jalonen měl po utkání s USA důvod ke spokojenosti. Aby také ne. Češi vyhráli třetí zápas v řadě, díky čemuž si zajistili nejhůře třetí místo v základní skupině. Národní tým navíc poprvé na turnaji udržel čisté konto a splnil si obranné povinnosti, na čemž si finský stratég především zakládá.

"Bylo to našich nejlepších šedesát minut na turnaji. Hráli jsme play off hokej: viděl jsem týmového ducha, každý na ledě nechal všechno. Dali jsme do toho srdce, to je klíč k úspěchu," řekl spokojeně po zápase Jalonen pro hokej.cz.

Češi hráli proti Spojeným státům především ze zabezpečené defenzivy. Na branku soupeře sice vystřelili pouze šestnáctkrát, přesto to stačilo na těsnou výhru 1:0. "Takhle bychom chtěli hrát i zbývající zápasy na turnaji. 1:0 je vždycky dobrý výsledek. Když přijdou těžké zápasy, tak to tak bývá. Musíte prostě využít své šance," má jasno Jalonen, jehož tým podržel 26 úspěšnými zákroky Karel Vejmelka. "Má opravdu vysoké sebevědomí, gólman to potřebuje. Snažili jsme se mu před brankou pomoct," hodnotil trenér českého týmu. 

Související obsah

Jediný gól utkání vstřelil už v osmé minutě útočník Matěj Blümel, který po přihrávce Zohorny ujel obráncům, vymíchal Swaymana, hvězdného brankáře Bostonu Bruins, a zasunul puk k pravé tyči. "On je budoucnost českého hokeje, na šampionátu předvádí skvělé výkony. Je to skromný kluk, rychle se učí. Dal pro nás velký gól," chválil Jalonen.

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.


Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události