Motorsport

Šampion F1 se proměnil v detektiva. Zloděje pronásledoval na skútru

Šampion F1 se proměnil v detektiva. Zloděje pronásledoval na skútru
Pilot formule 1 Sebastian Vettel | Zdroj: profimedia.cz

Není to dlouho, co se čtyřnásobný mistr světa formule 1 Sebastian Vettel proháněl po okruhu na skútru, za což dostal výchovnou pokutu. Tentokrát se na jednostopém vozidle hnal po ulicích Barcelony za zlodějem, který slavnému pilotovi vykradl auto.

Pilot stáje Aston Martin byl okraden den po Velké ceně Španělska, kterou dokončil na 11. místě. V pondělí kolem osmé hodiny ranní na chvíli opustil svůj neuzamčený automobil před hotelem a příležitosti se chopil neznámý zloděj. Ten ze sedadla ukradl Vettelův batoh.

Kromě dokumentů měl Vettel v zavazadle i bezdrátová sluchátka AirPods s GPS lokátorem. Německý závodník neváhal a pustil se do detektivní práce. Přes aplikaci Find My iPhone vysledoval signál a podle španělských novin El Periódico se na lokaci vydal na elektrickém skútru. Když dorazil na místo, svá sluchátka skutečně nalezl. Batoh, zbytek věcí či pachatele však nikoli. Zloděj pravděpodobně odhodil vystopovatelnou elektroniku a pokračoval v útěku. Podle španělských médií byla loupež nahlášená na policii.

Související obsah

​Vettel zmeškal úvodní dva závody letošní sezony formule 1 kvůli onemocnění covid-19. Do kokpitu se vrátil až v Austrálii, kde závod nedojel. A stejně tak dopadl v Miami. V Itálii skončil osmý a naposledy na okruhu v Barceloně dojel na 11. místě. V celkovém pořadí je po šesti závodech na 14. pozici. Tabulku vede loňský šampion Max Verstappen. 

Vettel se stal mistrem světa ve formuli 1 v letech 2010, 2011, 2013, 2014 pod stájí Red Bull. Bavil ale také v kostýmu a za volantem motokáry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události