Motorsport

Ve Finsku se těšili zbytečně. Jezdci MotoGP na severu Evropy nepojedou

Ve Finsku se těšili zbytečně. Jezdci MotoGP na severu Evropy nepojedou
Velká cena Finska byla zrušena, nejlepší závodníci světa dorazí až v roce 2023. Zdroj: Profimedia.cz

Finští fanoušci motorsportu čelí velkému zklamání. Na sever Evropy se měly letos v červenci vrátit závody silničních motocyklů, kvůli geopolitické situaci však byla Grand Prix Finska zrušena a přeložena na příští sezonu. Márquez, Quartararo či Espargaró se tak na okruhu KymiRing jen tak nepředstaví.

Na okruhu KymiRing se měla zkraje letošního července uskutečnit Velká cena Finska v závodech silničních motocyklů. Jezdci kategorií MotoGP, Moto2 a Moto3 se ale nakonec na sever Evropy nevydají. 

Jak oznámila Mezinárodní motocyklová federace (FIM), Grand Prix ve finské Kausale byla pro letošní sezonu zrušena. Proběhne až v příštím soutěžním ročníku, tedy v roce 2023. Letos tak závodníci absolvují jen 20 závodů místo 21.

Důvodem je zpoždění probíhajících prací na trati i geopolitická situace, jež mimo jiné ovlivnila právě i úpravy na okruhu. "Práce na KymiRingu spolu s riziky, které způsobila pokračující geopolitická situace v regionu, nás bohužel donutily zrušit finskou Grand Prix v roce 2022. Současné okolnosti způsobily zpoždění a ohrozily probíhající práce na novém okruhu. Všechny strany se proto dohodly, že závod musí být odložen na rok 2023," uvedla FIM podle BBC v oficiálním prohlášení. 

Související obsah

​Finští fanoušci se přitom hodně těšili, seriál šampionátu silničních motocyklů se měl vrátit do Finska poprvé od roku 1982. 

Do Finska se nepodívá ani český závodník Filip Salač, jenž v prozatím poslední GP ve Francii dojel na 15. příčce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události