Hokej

Litvínovské legendy nekončí, hrát budou v týmu někdejšího rivala

Litvínovské legendy nekončí, hrát budou v týmu někdejšího rivala
Viktor Hübl a František Lukeš v litvínovském dresu | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Ikony litvínovského hokeje i celé české extraligy před nedávnem skončily v Litvínově, ale kariéru zdaleka nekončí. Viktor Hübl a František Lukeš se dohodli na pokračování ve druholigovém Chomutově, který byl v minulých letech rivalem nedaleké Vervy.

Velezkušený Hübl je odchovancem chomutovského hokeje, kde ale působil naposledy v sezoně 1999/2000. Poté se z nižší soutěže přesunul do Slavie, kde strávil dva ročníky. Pak se vrátil na sever Čech, tentokrát ale do Litvínova.

Na Zimním stadionu Ivana Hlinky odehrál tři plné ročníky, aby se následně přesunul na stejnou dobu do Českých Budějovic. Od sezony 2008/2009 hrál nepřetržitě v Litvínově, kde se stal absolutní ikonou a legendou. Nyní se ale nejproduktivnější hráč historie extraligy vrací domů. 

"Chtěl jsem si po konci v Litvínově ještě někde zahrát a řešil jsem různé varianty. Po nějakém čase jsem dospěl k rozhodnutí, že se vrátím domů, kde jsem s hokejem začínal. Mám to kousek a dávalo mi to největší smysl," pronesl Viktor Hübl po přestupu do Chomutova.

Související obsah

Ve 43 letech si poprvé v kariéře vyzkouší třetí nejvyšší soutěž na našem území. Spolu s ním si za Piráty zahraje také jeho hokejový bratr František Lukeš. U něj se hodně spekulovalo o Karlových Varech, kde působí jeho bratr Štěpán. Nakonec borec, který nehrál v Česku jinde než v Litvínově, dohraje kariéru v Chomutově.

Hübl v poslední sezoně nasázel osm branek, Lukeš pouhé dvě. Nejspíše se tak na obou již podepsal pokročilý hokejový věk. První jmenovaný má v extralize 902 bodů, Lukeš 626. Nyní se pokusí severočeskému celku vybojovat druhý postup v řadě.

V minulém roce se stal Viktor Hübl rekordmanem extraligy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události