Tenis

Slzy na French Open. Tenistka vztekle švihla raketou a ohrozila dítě v hledišti

Slzy na French Open. Tenistka vztekle švihla raketou a ohrozila dítě v hledišti
Tenistka Irina Beguová mlátila raketou, která trefila malého fanouška. Zdroj: Profimedia.cz

Rumunská tenistka Irina Beguová způsobila při svém zápase 2. kola French Open pořádný poprask. V duelu s Ruskou Alexandrovovou se vztekala takovým způsobem, že dokonce frustrovaně hodila raketou. Ta se od antuky odrazila do davu a ohrozila fanoušky. Nejvíc situaci odnesl malý chlapec, kterého hráčka vyděsila natolik, že se rozplakal. Tenistku to nenechalo chladnou a vydala se dítě alespoň utěšit. Nakonec se mohla radovat, po vítězství 2:1 v pavouku postoupila dál.

Že tenisté vztekle hází raketami, je celkem běžné. To, že jimi ohrožují fanoušky, už tak časté ale není. A právě to se povedlo ve 2. kole French Open Rumunce Irině Beguové, která se utkala s Ruskou Alexandrovovou. 

Ve třetím, rozhodujícím setu sice Beguová vedla 2:0, přesto se začala vztekat a frustrovaně švihla svou raketou o zem. Ta se však od antukového povrchu odrazila směrem do hlediště a způsobila pořádnou paseku.

Její výbuch vyděsil malého chlapce, jenž seděl v předních řadách. Rumunčin výlev i hozená raketa ho hodně vylekaly, a začal dokonce plakat. Jakmile si 63. hráčka světa uvědomila, co způsobila, přispěchala k dítěti, aby ho utěšila.

Související obsah

​Zápas byl dokonce na pět minut přerušen, aby se zástupci turnaje poradili s rozhodčím, co se situací udělat. Nakonec rozhodli, že tenistku trestat nebudou. ​Beguová tak mohla být ráda, že jí incident nepřinesl diskvalifikaci. Rusku totiž porazila 2:1 na sety a postoupila dál. 

Tenista Zdeněk Kolář zdatně vzdoroval světové čtyřce, nakonec ale padl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události