Motorsport

Ecclestone byl zadržen. Funkcionář F1 nesl do letadla zbraň

Ecclestone byl zadržen. Funkcionář F1 nesl do letadla zbraň
Významný funkcionář F1 Bernie Ecclestone. Zdroj: Profimedia.cz

Významný britský funkcionář formule 1 Bernie Ecclestone byl zadržen policií. Ta ho zastavila v Brazílii při jeho nástupu do soukromého letadla, které mělo namířeno do Švýcarska. Jedna z největších osobností světového motorsportu u sebe totiž měla neregistrovanou zbraň, kterou našli zaměstnanci letiště při kontrolním rentgenu zavazadel. Aby mohl odcestovat, musel Brit zaplatit kauci.

Jednadevadesátiletý byznysmen a velká postava F1 si zadělal na pořádný problém. Při odletu z Brazílie soukromým letadlem u něj totiž policie našla neregistrovanou zbraň L. W. Seecamp 32 a Ecclestona zadržela. Přítomnost zbraně v Britově zavazadle prokázal na letišti Viracopos v São Paulu letištní rentgen.

Byla umístěna v kapse košile, která se nacházela v Ecclestonově kufru. Světoznámý podnikatel sice přiznal, že danou zbraň už pět let vlastní, zároveň však uvedl, že si není vědom toho, že by ji ve svém zavazadle právě v tuto chvíli měl.

Aby ho policisté propustili a on mohl vyrazit do Švýcarska, musel zaplatit kauci v podobě 990 liber, což je zhruba 29 tisíc korun.

Související obsah

V Brazílii je nošení zbraně na veřejnosti nezákonné a může být povoleno pouze určitým skupinám osob, například policistům. Maximální trest za nezákonné držení zbraně je navíc vcelku vysoký – dva až čtyři roky vězení a pokuta.

Den po incidentu Eccleston promluvil a podal nové informace: "Nikdy jsem zatčen nebyl. Udělalo se z toho pro nic za nic obrovské drama". Zároveň však přiznal, že pokutu zaplatit musel, navíc v lokální měně, kterou neměl, což situaci zkomplikovalo. 

Zbraň prý koupil před lety od jednoho z mechaniků formule 1. Měl ji na ochranu domu, ale nikdy ji neplánoval použít. "Nikdy jsem z ní nechtěl vystřelit, ani v ní nikdy nebyly náboje, takže jsem se neobtěžoval ji zaregistrovat. Nevěděl jsem, že musím," řekl pro Reuters.

Závody formule 1 se snaží být stále atraktivnější. Příští rok by se mělo jet i v proslulém městě hazardu Las Vegas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události