MS v hokeji 2022

Kanada hraje rychlý hokej, zaberou, když potřebují, říká Kari Jalonen

Kanada hraje rychlý hokej, zaberou, když potřebují, říká Kari Jalonen
Kari Jalonen na lavičce národního týmu | Zdroj: Profimedia

Už v sobotu od 17:20 čeká na české hokejisty semifinále mistrovství světa, ve kterém se střetnou s Kanadou. A trenér Kari Jalonen už se se svým týmem chystá na důležitý duel. Jaké jsou podle něj klíče k úspěchu?

A co ke Kanadě sympatický trenér řekl? "Hrají velmi rychlý hokej. Je to jejich systém. My o tom víme, musíme ze sebe dostat to nejlepší. Všichni ví, že když potřebují zabrat, tak to udělají. Musíme se koncentrovat na náš tým," prozradil Jalonen.

"Bude to skvělý večer pro hokej. Musíme hrát dobře celých 60 minut," je jasné finskému kouči na lavičce českého nároďáku. Úžasnou kanadskou otočku proti Švédsku Jalonen ale neviděl. "Neviděl, nechystám se. Ráno jsme začali sbírat informace o Kanadě, kolega stejně jako proti Německu bude shánět podrobnosti. Video tým bude dávat dohromady všechny klipy či poznatky. V sobotu to přeneseme na hráče," ubezpečuje 62letý kouč.

Související obsah

​Jalonen po českém čtvrtfinále ihned spěchal z Helsinek zpět do Tampere, aby viděl duel jeho rodného Finska. "Rozhodli jsme se, že jak jen to bude možné, pojedeme do Tampere. S Martinem Eratem a Liborem Zábranským jsme jeli autem. Nechtěl jsem zůstat v Helsinkách," prozradil.

A s německým koučem ještě v pátek po telefonu probral jejich vzájemné čtvrtfinálové střetnutí, které Češi vyhráli 4:1 a zajistili si tak postup mezi nejlepší čtyřku turnaje. "Volal jsem si s Tonim Söderholmem.  Říkal, že jsme byli mnohem silnější v soubojích. Viděl jsem to podobně – měli jsme sílu, energii. Jsou to malé věci, které změnily momentum zápasu," pokračoval Jalonen.

Související obsah

​Zároveň ale dodal, že Češi měli v zápase velkou porci štěstí. "Měli jsme štěstí, ale to také potřebujete k velkým výhrám," dodal. Mimochodem, tři ze čtyř branek Čechů ve čtvrtfinále vstřelili hráči z první lajny. To však Jalonen nevidí jako problém. "Počítáme jen výhry. Já nemůžu kritizovat hráče, že nedají gól. Já tohle nedělám. Já samozřejmě doufám, že se jim to povede, ale tohle je týmový sport. Sleduji pouze týmové statistiky. Vyhráváme a prohráváme jako tým, ne jako jednotlivec," komentoval situaci trenér.

"Ostatní lajny pracují dobře. Jak jsem říkal ve čtvrtek, jsem spokojený se všemi formacemi. Zejména obránci odvedli včera skvělou práci a Vejmelka nám dal šanci vyhrát," doplnil na závěr Jalonen.

Kari Jalonen před mistrovstvím říkal, že se chce naučit českou státní hymnu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události