Hokej

Boston přišel o Marchanda. Hvězdný útočník zmešká i start příští sezony

Boston přišel o Marchanda. Hvězdný útočník zmešká i start příští sezony
Brad Marchand a David Pastrňák | Zdroj: Profimedia.cz

Hokejistům Bostonu už sice skončila sezona, klub ale oznámil v době pauzy jednu nepříjemnou zprávu. Hvězdný spoluhráč Davida Pastrňáka Brad Marchand totiž absolvoval operaci obou kyčlí a bude zhruba šest měsíců mimo hru. Čtyřiatřicetiletý Kanaďan tak nestihne start nové sezony NHL.

Zdravotní problémy ho trápily už v průběhu sezony, po jejím konci se Kanaďan Brad Marchand rozhodl, že absolvuje operaci. Té se podrobil na klinice v New Yorku a lékaři mu operovali obě kyčle. 

Svému týmu by měl 34letý hráč chybět nejméně šest měsíců, tím pádem nestihne ani start sezony 2022/2023. Český útočník David Pastrňák se tak bude muset bez parťáka obejít. A stejně tak celý tým, jenž spoléhá na Marchandovy body. V uplynulém soutěžním ročníku odehrál zkušený Kanaďan v základní části 70 utkání, ve kterých zaznamenal 91 bodů za 36 branek a 55 nahrávek. 

Související obsah

​V play-off se v sedmi zápasech trefil čtyřikrát a k tomu přidal sedm asistencí. Teď si od hokeje na hodně dlouho odpočine. Jisté navíc není ani to, zda do přípravy naskočí kapitán Patrice Bergeron. Tomu totiž skončil poslední rok stávající smlouvy. A zatím se neví, jestli vůbec bude pokračovat v aktivní kariéře.

Brad Marchand patří mezi největší opory Bruins, což ukázal i v závěru uplynulé sezony:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události