MS v hokeji 2022

Kapitán Červenka je nejlepším útočníkem MS, dostal se i do All-Star týmu

Kapitán Červenka je nejlepším útočníkem MS, dostal se i do All-Star týmu
Hokejista Roman Červenka Zdroj: profimedia.cz

Česko má z hokejového mistrovství nejenom bronzové medaile, ale také nejlepšího útočníka turnaje. Stal se jím Roman Červenka, jenž byl vyhlášen nejlepším forvardem MS a zároveň se dostal i do All-Star týmu.

36letý kapitán národního týmu prožil bodově nejúspěšnější šampionát v kariéře. Roman Červenka zapsal 17 bodů za pět gólů a dvanáct asistencí a ovládl kanadské bodování MS. V české historii se naposledy tento kousek povedl na mistrovství světa v roce 1997, kde Vladimír Vůjtek a Martin Procházka nasbírali shodně 14 bodů.

Direktoriát turnaje ho pak také zvolil nejlepším útočníkem celého mistrovství světa. Červenka toto ocenění získal jako sedmý český hokejista v historii národního týmu, přičemž po rozpadu Československa se tento úspěch podařil pouze Jaromíru Jágrovi na MS 2011.

Související obsah

​Forvard švýcarského Rapperswilu se pak také dostal do All-Star týmu šampionátu, kde doplnil finského centra Sakari Manninena a Kanaďana Duboise. Nejužitečnějším hokejistou mistrovství světa se pak stal finský brankář Jussi Olkinuora.

Češi mají i nejlepšího střelce turnaje. David Pastrňák se díky hattricku z posledního zápasu dostal na 7 vstřelených branek a o pozici nejgólovějšího hráče šampionátu se dělí se sedmigólovými Kanaďany Duboisem a Cozensem.

Nejlepší hráči podle direktoriátu MS:

Brankář: Jussi Olkinuora (Finsko).

Obránce: Mikko Lehtonen (Finsko).

Útočník: Roman Červenka (Česko).

All-Star tým MS:

Brankář: Jussi Olkinuora (Finsko).

Obránci: Seth Jones (USA), Mikko Lehtonen (Finsko).

Útočníci: Roman Červenka (Česko), Pierre-Luc Dubois (Kanada), Sakari Manninen (Finsko).

MVP: Jussi Olkinuora (Finsko).

 Do dražby jde speciální edice hokejových puků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události