Carolina doma v play-off poprvé padla a končí. Na výhře Jezdců se podílel Chytil

Sedm zápasů – sedm výher. Takovou bilanci měli hokejisté Caroliny Hurricanes v domácích zápasech letošní sezony play-off. Osmý zápas, který byl zároveň rozhodujícím ve čtvrtfinálové sérii, se jim ale stal osudným. Přestože Hurikáni svého soupeře přestříleli 39:32, na lepší výsledek než 2:6 to nestačilo. V brance Jezdců zářil tradičně Igor Šesťorkin a gólovou trefou se blýskl také útočník Filip Chytil.

Domácím utekl už začátek utkání. Hned ve druhé minutě dali Rangers možnost přesilové hry, na jejímž konci se střelou na přední tyč z pravého kruhu prosadil Adam Fox. Další početní výhodu využili hosté přesně po osmi minutách hry, kdy Chris Kreider před brankou tečoval střelu Zibanejada.

Na třetí gól si fanoušci museli počkat až do 37. minuty, ale byl to opět tým z New Yorku, který skóroval. Ryan Strome ujel po levé straně a z kruhu mezi betony prostřelil Kočetkova, který pouhou minutu předtím vystřídal v brance zraněného Raantu.

​Jestliže si Carolina mohla dávat alespoň minimální naděje na zvrat utkání, na začátku třetí třetiny je o ně připravil svým druhým gólem v utkání Chris Kreider. Po samostatném úniku předvedl parádní blafák, kterým oklamal Kočetkova, a zasunul puk k tyči. Domácím se sice zásluhou DeAngela podařilo ve 49. minutě snížit, ale o pouhých 40 vteřin později se střelecky prosadil Filip Chytil, který se nikým nehlídaný objevil před Kočetkovem a prostřelil ho mezi betony. Vstřelil tak už svůj pátý gól v letošním play-off.

V závěru utkání ještě oba týmy přidaly po jednom gólu, a tak Rangers vyhráli 6:2 a můžou se těšit na semifinálovou sérii proti Tampě Bay Lightning. Pro Carolinu letošní sezona končí.

Rozhodující sedmý zápas čtvrtfinále play-off:

Carolina Hurricanes –⁠ New York Rangers 2:6 (3:4 na zápasy)

Branky: 49. DeAngelo (Aho), 57. Domi (Martinook, Kotkaniemi) – 4. Fox (Lafreniere, Copp), 8. Kreider (Zibanejad, Fox), 37. Strome (Panarin, Miller), 44. Kreider (Vatrano, Zibanejad), 49. Chytil (Kakko), 58. Copp (Zibanejad, Goodrow)