Fotbal

Benzema by měl vyhrát Zlatý míč, o tom není pochyb, ocenil Messi rivala z Realu

Sedminásobný vítěz Zlatého míče Lionel Messi se letos další trofeje velmi pravděpodobně nedočká, ale má jasno, který fotbalista by měl nejprestižnější individuální ocenění získat. Je jím francouzský útočník ve službách Realu Madrid Karim Benzema. Vítězství ve španělské lize, Lize mistrů a hromada klíčových gólů jsou podle Argentince jasným argumentem.

Karim Benzema prožil v Realu Madrid úchvatnou sezonu. Ve 46 zápasech nastřílel 44 gólů a na dalších patnáct přihrál. Měl tak zásadní podíl na všech úspěších španělského velkoklubu. Jeho výkony byly spektakulární především ve vyřazovacích bojích Ligy mistrů, kdy v sedmi zápasech nasázel deset gólů, do čehož vměstnal i dva hattricky do sítí PSG a Chelsea, čímž prakticky úplně sám rozhodl o postupu do další fáze soutěže.

"Tady nejsou žádné pochyby, kdo by měl vyhrát Zlatý míč. Je zřejmé, že Benzema prožil naprosto výjimečný rok, který zakončil vítězstvím v Lize mistrů," řekl Messi pro argentinskou televizi. "Byl nenahraditelný ve všech vyřazovacích zápasech. Není zde prostor pro diskuzi," je si jistý sedminásobný vítěz této trofeje. Stejný názor zastává i legendární útočník Thierry Henry. "Chtěl bych něco vzkázat do Francie, nebo kamkoli, kde hlasují. Ukončete hlasování, Benzema už to vyhrál. Díky, čau," řekl pro televizi CBS Sports. 

Související obsah

​Nominovaní hráči na Zlatý míč za uplynulou sezonu budou oznámeni 12. srpna a slavnostní vyhlášení vítěze proběhne 17. října letošního roku. Karim Benzema se z tohoto ocenění ještě nikdy ani neradoval, ani se neprosadil mezi nejlepší tři. Nejčastějším vítězem je právě Messi, který prestižní anketu deníku France Football ovládl sedmkrát. Na druhém místě je s pěti úspěchy Cristiano Ronaldo. Třikrát zvedli nad hlavu pozlacenou trofej Michel Platini, Johan Cruyff a Marco van Basten. 

Pokud by Benzema tuto trofej vyhrál, stal by se po Luku Modričovi teprve druhým hráčem, který to za posledních čtrnáct let dokázal na úkor Lionela Messiho nebo Cristiana Ronalda. Ukončil by také čekání na francouzského vítěze, které trvá už od roku 1998, kdy se radoval Zinedine Zidane. 

Real Madrid v sobotu získal historicky čtrnáctou trofej v Lize mistrů:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události