Tenis

Duel titánů: Nadalovi nesedí čas zápasu. Měli by mu naslouchat, nechápe kouč

Duel titánů: Nadalovi nesedí čas zápasu. Měli by mu naslouchat, nechápe kouč
Novak Djokovič a Rafael Nadal Zdroj: Profimedia

V úterý večer se celý tenisový svět může těšit na 59. pokračování nelítostné bitvy mezi Novakem Djokovičem a Rafaelem Nadalem. Začátek zápasu je naplánován až na pozdní večer, kdy určitě nezačne dříve než ve 20:45, což mnohem více vyhovuje srbskému tenistovi. Nadalova hra je naopak mnohem účinnější, když je slunečno, protože míček má větší odskok.

Vedení Roland Garros stálo v pondělí odpoledne před velmi těžkým rozhodnutím, a to na jaký čas naplánuje nejočekávanější duel turnaje mezi světovou jedničkou Novakem Djokovičem a třináctinásobným vítězem tohoto turnaje Rafaelem Nadalem. Bylo předem jasné, že jakékoli rozhodnutí minimálně jednoho z nich nepotěší. Naplánovaný čas 20:45 rozesmutnil Rafaela Nadala a kriticky se k tomu vyjádřil i jeho kouč Carlos Moya. 

"Vyhrál tu třináctkrát, a pokud má nějaký požadavek, měli byste ho poslouchat. On je součástí historie Roland Garros," nechápe Moya, který jako hráč sám French Open jednou vyhrál, a v roce 1999 to dokonce dotáhl na dva týdny na pozici světové jedničky. Zároveň ale dodává, že má pro dané rozhodnutí nějaké pochopení. "Uvědomujeme si, že nikdo není víc než turnaj, nikdo není víc než grandslam. Všechno je to věc byznysu, čemuž rozumíme," poznamenal smířlivě Moya. 

Související obsah

​Že je večerní čas pro Nadala nevýhodný, potvrzuje i bývalá světová dvojka Alex Corretja, který právě s Moyou prohrál finále na French Open. "Rafova hra není samozřejmě tak efektivní, protože rád odehrává míč s velkou rotací, což znamená, že míček odskakuje hodně vysoko. Ale pokud hraje v noci, tak tenisák může odskočit o něco níže, což je pro Novakovu hru lepší," vysvětlil Španěl. 

S tím souhlasí další tenisová legenda Mats Wilander. "Hrát ve dne a v noci je bezpochyby rozdíl. Antuka se trochu navlhčí a stejně tak nabere vlhkost i tenisový míček, kvůli čemuž je těžší a o dost hůře se mu dává rotace," vysvětluje bývalá světová jednička. 

Související obsah

​Sám Nadal ale na tiskové konferenci o čase zápasu hovořit nechtěl, ovšem zmínil svůj zdravotní stav. "Nebudu stoprocentní, protože jsem takové zápasy nehrál tři měsíce. Bude to velká výzva," přiznal. "Každý zápas, který zde hraji, je možná poslední v mé kariéře. Prožívám těžké chvíle s nohou. Nevím, co se může stát v blízké budoucnosti."

Naopak Djokovič je v Paříži ve skvělé formě, když neztratil dosud ani jeden set a na kurtu strávil během jednoho utkání nejdéle 2 hodiny a 18 minut proti Slováku Molčanovi. "Jsem šťastný, že jsem na kurtu nestrávil příliš mnoho času. Je mi jasné, že hrát na Roland Garros je vždy velká fyzická bitva. Proti Nadalovi je to kolosální výzva, určitě ta největší, kterou tu můžeme mít. Jsem na ni připraven," říká světová jednička sebevědomě. 

Světová dvojka Daniil Medveděv se s French Open rozloučila v osmifinále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události