Další sporty

Hejnová při rozlučce přišla o světový rekord. Kdo zazářil na Zlaté tretře?

Hejnová při rozlučce přišla o světový rekord. Kdo zazářil na Zlaté tretře?
Atletka Femke Bolová Zdroj: profimedia.cz

Dvojnásobná mistryně světa Zuzana Hejnová se na atletické Zlaté tretře oficiálně rozloučila s kariérou. Kromě toho také sledovala závod na 300 metrů překážek, kde její světový rekord překonala Nizozemka Femke Bolová. V Ostravě zazářil Radek Juška a Nikola Ogrodníková.

Hejnová nedávno prozradila, že je těhotná a končí tak svou bohatou sportovní kariéru. Na mítinku v Ostravě se tak 35letá běžkyně naposledy rozloučila s diváky a zároveň viděla, jak na netradiční trati 300 metrů překážek vymazala její světový rekord Femke Bolová, která zaběhla nové maximum 36,86.

Na Zlaté tretře se pak s kariérou loučil také bronzový medailista z MS 2017 Petr Frydrych, který sledoval počínání jeho kolegů v oštěpařském sektoru. V hodu oštěpem předvedl nejlepší výkon Anderson Peters z Grenady, jenž hodil 87,88 metru. Jakub Vadlejch skončil v závodě čtvrtý, Vítězslav Veselý pak o jedno místo za ním.

Související obsah

Z českých atletů se nejlépe dařilo oštěpařce Nikole Ogrodníkové, která se hodem dlouhých 62,78 metru umístila na druhé příčce. Skvělý výkon pak předvedl dálkař Radek Juška, který v dálce překonal hranici osmi metrů (811 cm) a skončil rovněž druhý. Tyčkařka Amálie Švábíková si pak vylepšila osobní rekord na 460 centimetrů a skončila ve skoku o tyči na třetím místě za vítěznou Slovinkou Šutejovou.

Konečné pořadí – dálka muži:
1. Maykel Massó (CUB) 8,14 m (SB)
2. Radek Juška (CZE) 8,11 (SB)
3. Augustin Bey (FRA) 8,00 (SB)

Konečné pořadí – oštěp ženy:
1. Elina Tzénggoová (GRE) 65,40 m (PB)
2. Nikola Ogrodníková (CZE) 62,78
3. Adriana Vilagošová (SER) 59,80

Atletka Zuzana Hejnová nedávno oznámila konec kariéry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události