Úžasný Nadal opět řádil ve svém revíru! Zdolal Djokoviče a míří za dalším titulem

Úžasný zápas byl k vidění ve čtvrtfinále French Open. Rafael Nadal v obrovské bitvě plné famózních výměn po více než čtyřech hodinách porazil Novaka Djokoviče 6:2, 4:6, 6:2 a 7:6. Španělský tenista tak může stále útočit na 22. grandslamový titul, čímž by se ještě více vzdálil svým pronásledovatelům Novaku Djokovičovi a Rogeru Federerovi. Nyní je už v semifinále, ve kterém se utká s Alexanderem Zverevem.

Novak Djokovič byl proti Rafaelu Nadalovi považován za mírného papírového favorita. I proto, že dokázal vyhrát devět zápasů v řadě a Nadal si před French Open připsal dvě porážky na antuce, a to proti nesmírně talentovanému krajanu Alcarazovi a Kanaďanu Šapovalovi, což na Španělově oblíbeném povrchu bylo považováno za velké překvapení.

Nadal se navíc vrátil po zranění a dlouhodobě si stěžuje na problémy s kolenem, které ho při zápasech limitují. Byl zde tedy velký předpoklad, že by proti fyzicky velmi dobře vybavenému Djokovičovi mohl mít při případném delším utkání problémy. Ale opět se ukázalo okřídlené pravidlo. Nikdy na antuce nepodceňujte Rafaela Nadala, a to hlavně v jeho pařížském království.

Hned v prvním gemu se Nadalovi podařilo vzít soupeři servis, což následně bez problémů potvrdil. Za stavu 1:2 se sice Srb dostal ke dvěma brejkbolům, ale s tím si třináctinásobný vítěz French Open dokázal poradit a vzápětí utekl do náskoku 5:1, přičemž celý první set zvládl přesvědčivě 6:2.

​Djokovič se ale odmítal vzdát. Hned první gem druhého setu nabídl velmi dramatickou podívanou. Trval šestnáct minut a Nadal v něm neproměnil hned šest brejkbolů. Ale sedmý už ano. Dostal se tak do výhody i ve druhé sadě. Brejk dokázal čistou hrou proměnit a následně šel do vedení 3:0, když opět vzal Djokovičovi podání. Málokdo tak pochyboval, že v této sadě ještě někdo může Nadala zastavit.

Někdo přece jen jo, a tím byl Novak Djokovič. Po dvou povedených hrách snížil na 2:3, čímž se dostal na dostřel. Načež následoval další maratonský gem, který trval bezmála dvacet minut. Nadal nejdříve odvrátil dva brejkboly, následně čtyři gemboly nevyužil a poté přišly další tři šance Djokoviče, z nichž tu poslední využil díky Nadalově chybě z bekhendu a bylo srovnáno 3:3.

Momentum tak bylo na straně Djokoviče, ale nebylo to znát. Nadal se nesesypal a oba hráči předváděli dlouhé výměny jako z jiné planety. Reklamu na tenis. Za stavu 3:3 ale Nadal nevyužil další brejkbol, a tak dostal Djokovič šanci set ukonči v desátém gemu. První brejkbol nevyužil, ale při tom druhém už soupeř poslal míček do autu, a tak bylo srovnáno na 1:1 na sety - druhý set trval skoro hodinu a půl.

​Do třetího setu ale Nadal vstoupil výborně a dostal se do vedení 2:0. Ve čtvrtém setu sice musel Španěl odvracet brejkbol, ale následně opět sám vzal Djokovičovi podání a vedl už 4:1. Ve zbytku sady si Nadal vedení dvou brejků pohlídal a stejně jako ve druhém setu vyhrál 6:2.

Začátky všech tří setů se Djokovičovi nepovedly, ale to už neplatilo o sadě čtvrté. Srbský tenista vyhrál první tři hry, díky čemuž se dostal do vedení 3:0. Náskok brejku držel Djokovič bez problémů do stavu 5:3. Zde si vypracoval dva setboly, které ale nevyužil. Pak se Španěl dostal k prvním dvěma šancím na returnu a druhou z nich perfektním křižným forhendem využil. Snížil tak na 4:5.

Čtvrtá sada nakonec dospěla do tiebreaku. V něm Rafael Nadal dominoval. Zahrál několik fantastických úderů, díky kterým vyhrál zkrácenou hru 7:4. V semifinále se utká s Alexanderem Zverevem, který překvapivě přehrál Španěla Alcaraze.