Argentina v bitvě gigantů přejela Itálii, Chiellini se loučil porážkou

Lionel Messi v duelu "Finalissima" mezi Argentinou a Itálií. Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalový svatostánek ve Wembley hostil ve středu večer třaskavou bitvu mezi úřadujícími mistry Evropy z Itálie a vítězi Copa América z Argentiny. Historicky třetí vzájemný zápas šampiona starého kontinentu s nejlepším celkem Jižní Ameriky dopadl lépe pro mužstvo Lionela Messiho, které zvítězilo 3:0 a natáhlo tak sérii triumfů v řadě v mezinárodních duelech už na dvaatřicet utkání. Poslední zápas reprezentační kariéry naopak zhořkl obránci Chiellinimu, jenž se rozloučil s italským národním dresem porážkou.

Argentinci se s Italy příliš nemazlili a už ve 28. minutě otevřeli skóre. Lo Celso zachytil italskou rozehrávku a přiklepl balon Messimu, který skvěle nasprintoval do pokutového území a nabil do dobré pozice Lautarovi Martínezovi, jenž zblízka doklepl míč do sítě.

V závěru prvního poločasu Jihoameričané udeřili podruhé, když se po krásné kolmici od Martíneze dostal k balonu Ángel di María a parádním obloučkem překonal Donnarummu.

Následně si Argentina vytvořila další řadu šancí. Nejdřív pohořel di María, jehož technickou střelu italský gólman vyškrábl mimo tři tyče, poté se stejný hráč netrefil ani po přihrávce od Messiho. Do třetice po Messiho pobídce neuspěl ani Lo Celso, který napálil pouze boční síť italské svatyně.

​Italové s výsledkem už nic nezmohli a s Argentinou nakonec prohráli 0:3. Třetí gól svého celku totiž v nastavení vsítil po  pouhých třech minutách na hřišti střídající Paulo Dybala. Jihoamerický celek tak obhájil vítězství ze stejného zápasu, který se hrál naposledy v roce 1993. Argentina tehdy porazila na penalty Dánsko. Vůbec první duel mezi vítězi ME a Copa América se odehrál v roce 1985 a vyhrála ho Francie, jež přetlačila Uruguay.

"Finalissimo" mezi mistry Evropy a vítězi Copa América:

Itálie – Argentina 0:3 (0:2)
Branky: 28. L. Martínez, 45+1. Maria,  90+4. Dybala

Kapitán Argentiny Lionel Messi se nedávno nechal slyšet, kdo by podle něj letos měl vyhrát Zlatý míč: