Ruud na French Open zkompletoval semifinálové kvarteto. Vyřadil Runeho

Casper Ruud Zdroj: Profimedia

Letošní Roland Garros zná kompletní semifinálové složení. Po postupu Rafaela Nadala, Alexandera Zvereva a Marina Čiliče se z vítězství raduje i Nor Casper Ruud. Ten ve čtvrtfinále vyřadil ve čtyřech setech dánského teenagera Holgera Runeho.

První set byl jasnou záležitostí světové osmičky. Ruud nedal svému soupeři vůbec žádnou šanci a vyhrál jednoznačně 6:1. Devatenáctiletý Dán se ale ve druhé sadě výrazně zlepšil. Své podání ztratil jednou, naopak to soupeřovo získal hned dvakrát a po vítězství 6:4 srovnal stav na 1:1.

Třetí sada byla dlouhou přetahovaná. Do stavu 3:3 si oba tenisté drželi servis, ale vzápětí ho Rune ztratil. Nicméně Ruud si svůj neudržel, přišel rebrejk a srovnání stavu na 4:4. Třetí sad tak došel až do tie-breaku, který byl jasně v režii norského tenisty a favorit utkání se tak dostal do vedení 2:1.

​Čtvrtý set rozhodl pouze jediný brejk. Ten přišel za stavu 4:3 pro světovou osmičku. Ta po velkém boje využila čtvrtý brejkbol a dostala se do vedení 5:3. Vzápětí už Ruud zápas dopodával a 23letý tenista si tak zahraje o své největší finále v kariéře. V semifinále ho čeká souboj s Chorvatem Marinem Čiličem.

Casper Ruud – Holger Rune 6:1, 4:6, 7:6(2), 6:3
Čas zápasu: 3:18

Už dříve si postup do semifinále zajistil také Rafael Nadal, který ve skvělé bitvě porazil Novaka Djokoviče: