Úžasný Francouz pomohl čistým kontem k výhře. Celá hala vyvolávala jeho jméno

Lepší dárek k pátečním narozeninám si nemohl Pavel Francouz přát. V noci dostal v brance Colorada šanci místo zraněného Kuempera a chytil ji pořádně za pačesy. Zuby si na něm vylámaly všechny hvězdy Edmontonu v čele s Connorem McDavidem a Leonem Draisaitlem. Český brankář vychytal třetí čisté konto v letošní sezoně, čímž pomohl k přesvědčivé výhře 4:0 a vedení v sérii 2:0 na zápasy. Nadšení fanoušci vyvolávali na konci zápasu jeho jméno, když skandovali "Frankie! Frankie!"

První zápas mezi Coloradem a Edmontonem nabídl parádní gólové hody, když v něm fanoušci mohli vidět hned 14 branek. Druhé utkání už ale byla úplně jiná písnička. Oba týmy se soustředily spíše na defenzivu, a tak prvního gólu se fanoušci dočkali až na konci 24. minuty. Kadri nahodil puk na branku, po cestě ho šikovně tečoval Artturi Lehkonen a Smith nestačil reagovat na změnu směru.

První vstřelená branka jakoby otevřela stavidla. Uplynulo pouhých patnáct vteřina a červené světlo svítilo za brankářem hostů znovu. Tentokrát Josh Manson prostřelil Smithe přesnou ranou k tyči. Za další necelé dvě minuty už to bylo 3:0, když po pěkné kombinaci skóroval Rantanen.

​Hráči Edmontonu se sice snažili s výsledkem něco udělat, ale ztroskotávali na skvělém Francouzovi, který během utkání pochytal všech 24 střel soupeře. Definitivně o výhře Avalanche rozhodl v 56. minutě Nathan MacKinnon, který upravil skóre na konečných 4:0. Český brankář byl po zásluze vyhlášen první hvězdou zápasu.

Fanoušci na konci zápasu vyvolávali Francouzovo jméno:

Finále Západní konference:

Colorado Avalanche –⁠ Edmonton Oilers 4:0

Branky: 24. Lehkonen (Kadri, Rantanen), 25. Manson (Kadri, Lehkonen), 27. Rantanen (Kadri, Landeskog), 56. MacKinnon (Makar)

P. Francouz: 24 úspěšných zákroků