Fotbal

Fanoušci si stěžují na drahé lístky proti Švýcarsku. Je to nesmysl, myslí si Vízek

Fanoušci si stěžují na drahé lístky proti Švýcarsku. Je to nesmysl, myslí si Vízek
Fotbalista David Zima (vpravo) v souboji se Švýcarem Rubenem Vargasem | Zdroj: profimedia.cz

Česká fotbalová reprezentace se v elitní skupině Ligy národů naladila výhrou nad Švýcarskem 2:1. Fanoušky také potěšil poměrně sympatický výkon proti kvalitnímu soupeři. Co už je potěšilo méně byla cena lístků, která se na zápas v Edenu pohybovala od 890 korun nahoru. "Je to nesmysl," říká Ladislav Vízek.

Fotbalová reprezentace prodávala vstupenky na zápas proti Švýcarsku v nejlevnější III. kategorii za 890 Kč. Ta nejdražší I. kategorie pak stála 1790 korun. Čeští fanoušci ještě mohli využít zakoupení balíčků na všechna tři domácí utkání v Edenu (proti Švýcarsku, Španělsku a Portugalsku), kde nejlevnější varianta vyšla na 2 490 Kč.

Na zápas české reprezentace proti Švýcarsku si tak nakonec našlo cestu "pouze" 12 236 diváků a někteří fanoušci se zlobí, že lístky na samotná utkání jsou předražené.

Související obsah

​"Vstupenky na Ligu národů se prodávaly ve dvou vlnách: nejprve balíčky na všechny tři domácí zápasy, minulý týden se začalo s prodejem jednotlivých zápasů. Tudíž i na zápasy se Španělskem a Portugalskem je část vstupenek již prodána, cenovou hladinu tedy nyní nelze měnit. Ceny na další zápasy národního týmu do budoucna se ještě neřešily, ostatně los kvalifikace ME se uskuteční až letos na podzim," vysvětlil vedoucí oddělení komunikace FAČR Petr Halaburda s tím, že cena lístků se teď rozhodně nezmění.

"Je to nesmysl. Myslím, že to s tou návštěvou určitě souviselo. Ten lístek byl přehnaný. Jestli lístek na Ligu národů, která vlastně o ničem nerozhoduje, stojí 900 korun, tak je to trošku hloupý," myslí si Ladislav Vízek, jenž viděl další důvody, proč nebylo Sinobo Stadium vyprodané v tom, že lidé jsou momentálně fotbalem trošku přesyceni.

Související obsah

"Byl to nešikovný termín. Lidé jsou teď docela nasyceni fotbalem, bylo finále Ligy mistrů, dramatický konec ligy. Takže chápu, že si lidé chtějí odpočinout. Je to škoda, protože fotbal to nebyl vůbec zlý," dodává Vízek, kterému se výkon české reprezentace líbil a věří, že má šanci bodovat i o víkendovém utkání proti Španělsku.

"Španělé jsou jinde, takže remíza by byla svátek. Ale my proti silným týmům docela umíme. Takže Španělé jsou favoriti a my můžeme určitě překvapit," uzavírá bývalý fotbalista. 

Do nominace české fotbalové reprezentace se po dlouhém zranění vrátil i záložník Václav Černý:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události