Slzy, vozíček a berle. Velká tenisová bitva skončila ošklivým zraněním

Ošklivým zraněním skončila skvělá semifinálová bitva mezi Rafaelem Nadalem a Alexanderem Zverevem. Těsně před tiebreakem si německý tenista nejspíše zvrtl kotník a kurt opustil na vozíčku. Držitel prvního grandslamu sezony si tak zahraje finále také v Paříži.

Válčilo se přes tři hodiny a bylo to pouze 1:0 na sety pro Rafaela Nadala. Těsně před startem tiebreaku druhého setu přišla pro bojovníka Zvereva velká rána. Při přesouvání směrem k míčku se mu zasekla noha v antuce, následovalo zvrtnutí a tvrdý dopad na zem. Hned po dopadu bylo jasné, že je to špatné.

Světová trojka skončila v slzách, hned po zranění šel podpořit svého kolegu i Rafael Nadal. Olympijského vítěze museli z kurtu odvézt na vozíčku a Zverev byl pro zranění nucen utkání skrečovat. O berlích pak přišel poděkovat umpirovému rozhodčímu i Nadalovi, který svého tenisového rivala objal.

Rafael Nadal tak po smutném vývoji postoupil do finále, kde vyzve lepšího z dvojice Ruud/Čilič. Utkání do smutné události neskutečně bavilo a ukazovalo naprosto špičkový tenis. První set trval 93 minut, ten druhý skončil po skreči o ještě minutu později.

První sada se dostala až do tiebreaku, kde měl Zverev Nadala na lopatě. Vedl již 6:2 a stačil mu jediný míč, to se ale nestalo a španělská hrající legenda se radovala z výhry po výsledku 10:8. Ve druhé sadě zase přišlo osm brejků, duel nakonec předčasně skončil za stavu 6:6 po skreči zraněného Zvereva.