Tenis

Casper Ruud cílí na historický úspěch, na Roland Garros je už ve finále

Casper Ruud cílí na historický úspěch, na Roland Garros je už ve finále
Casper Ruud se raduje z postupu do finále | Zdroj: Profimedia.cz

Casper Ruud patří mezi největší vycházející hvězdy tenisu, na French Open si letos navíc vybojoval svůj životní úspěch. Zatím jeho největším úspěchem na grandslamu bylo čtvrté kolo, nyní to norský tenista povýšil na jiný level. Po výhře nad Chorvatem Čiličem je již ve finále, kde jej ale čeká na antuce nejhorší možný soupeř.

Jako první do finále postoupil po smutných událostech Rafael Nadal, jeho semifinále s Alexanderem Zverevem skončilo po ošklivém zranění ve druhém setu. Poté se na Roland Garros o druhé místečko v absolutním vrcholu turnaje poprali Casper Ruud a Marin Čilič. 

První set trval čtyřiačtyřicet minut a ovládl jej tenista z Balkánského poloostrova poměrem 6:3. Ruudovi zlomil vaz ztracený servis za stavu 3:3 a 3:5. Pak to ale byla show světové osmičky. Druhá sada byla ještě napínavá, Ruud zapsal výhru 6:4 díky brejku ve třetím gemu. Následně to byla už jednoznačná záležitost. 

Ve třetím a čtvrtém setu nedal svému soupeři moc šancí a bylo hotovo. Obě hry skončily poměrem 6:2, třetí sada trvala téměř hodinu, ta druhá byla velmi rychlá. Čilič se do utkání již nedostal a za 32 minut ztratil naděje o svém čtvrtém finále na grandslamu. French Open tak zůstává jediným turnajem velké čtyřky, kde se do finále nedostal.

Související obsah

​Ve víkendovém finále budou fanoušci sledovat Rafaela Nadala, který je jasným antukovým králem. Na French Open prohrál celkem třikrát a nikdy ve finále. Casper Ruud se v absolutním vrcholu grandslamového turnaje představí poprvé a je velkým outsiderem. 

Semifinále Roland Garros: 

Casper Ruud – Marin Čilič 3:6, 6:4, 6:2, 6:2 

Podívejte se, jak smutně skončilo první semifinále mezi Nadalem a Zverevem: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události