Motorsport

Salač se probojoval do hlavní kvalifikace, do závodu jde z páté řady

Český motocyklový závodník Filip Salač si vyjel v kvalifikaci druhý nejlepší výsledek sezony, do Velké ceny Katalánska odstartuje z páté řady, odkud může zaútočit i na nejlepší výsledek v kariéře. Zatím nejlepší byl na třináctém místě.

Filip Salač zažil po úspěšných dvou pátečních trénincích ještě lepší sobotní. Skončil s minimální ztrátou na devátém místě, čímž si vysloužil místečko v hlavní kvalifikaci. Tuto skvělou pozici si vyjel teprve podruhé v letošním ročníku, naposledy se mu to povedlo v březnu v prvním závodě. 

Hned od začátku měl Salač dvanáctý nejrychlejší čas, ale zlepšit se mu jej nedařilo. Naopak v úplném závěru jej o jedenáct setin předjel vítěz posledního závodu Pedro Acosta. Český závodník tak odstartuje z páté řady. Přesto to je pro mladoboleslavského rodáka druhý nejlepší výsledek v kvalifikaci v letošním ročníku. 

Související obsah

Vítězem kvalifikace se stal Celestino Vietti, který taktéž v závěru pokořil čas Árona Caneta. V nejvyšší kategorii MotoGP se raduje z pole position domácí závodník Aleix Espargaró, o třicet setin druhý byl Ital Bagnaia a třetí dojel úřadující mistr světa Fabio Quartararo. Nedělní program startuje v 9:00.

Kvalifikace MotoGP:
1. Aleix Espargaró (Aprilia Racing)
2. Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) +0.031
3. Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha) +0.217

Kvalifikace Moto2: 
1. Celestino Vietti (Mooney VR46 Racing Team) 
2. Áron Canet (Flexbox HP40) +0.008
3. Joe Roberts (Italtrans Racing Team) +0.179
....
13. Filip Salač (Team Gresini Moto2) +0.879

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události