Motorsport

Filip Salač v Barceloně atakoval desítku, při útoku ale bohužel spadl

Český motocyklový závodník Filip Salač po solidní kvalifikaci atakoval první desítku v samotném závodě, ale v úvodu se ocitl na zemi a Velkou cenu nedokončil. Spadl také Joe Roberts, který vedl o téměř dvě vteřiny, a tak se vítězem VC Katalánska stal po velkém boji Celestino Vietti. V MotoGP jasně vyhrál Fabio Quartararo, domácí závodník Aleix Espargaró přišel o pódium v posledním kole naprosto bizarním způsobem.

Filip Salač si v Barceloně vyjel druhý nejlepší kvalifikační výsledek, a tak do hlavního závodu šel z páté řady. Až za ním startovali například Antonelli, Alcoba či Aldeguer. Českému závodníkovi se sice start úplně nepovedl, ale ještě v prvním kole zaútočil a dostal se na velmi solidní dvanácté místo. 

Do čela se hned na startu dostal Američan Joe Roberts, který se po dvou kolech dostal do vedení o necelou půl vteřinu. Vítěz kvalifikace Vietti se propadl až na šesté místo. Salače následně předjel talentovaný Acosta, který ovládl minulou Velkou cenu v Itálii.

Následně ale Salač potřetí v sezoně spadl, když ujížděl Arbolinovi. O kolo později spadl také Beaubier. Roberts si mezitím vylepšoval vedení na prvním místě závodu, patnáct kol před koncem vedl již o vteřinu a půl. Jedenáct kol před koncem vedl téměř o dvě sekundy, ale pak nikým neatakován spadl v jedné ze zatáček.

Související obsah

​Na první místo se dostal Áron Canet, na kterého ale sedm kol před koncem zaútočil Celestino Vietti, který ovládl sobotní kvalifikaci. Canet s Viettim následně ukázali v posledních dvou kolech fenomenální souboj o první místo, nakonec se radoval vedoucí muž šampionátu Celestino Vietti.

Jako poslední šla na řadu nejvyšší kubatura MotoGP. Hned v úvodu se dostal do vedení Fabio Quartararo, jenž za sebou nechal Aleixe Espargara. Následně došlo k velké kolizi, která ze hry vyřadila Bagnaiu, Nakagamiho a Rinse. Později spadl například Bastianini či Bezzecchi. 

Quartararo si mezitím držel vedoucí pozici a svůj náskok neustále navyšoval. O druhé místo se neustále rvali Aleix Espargaró a Jorge Martín, a to do posledního kola, kde udělal domácí závodník neuvěřitelnou chybu. Espargaró si myslel, že je v cíli a začal mávat fanouškům, ale chybělo ještě jedno kolo. Nakonec se tak z druhé místo propadl na páté. Díky tomu si vyjel pódium další Francouz Zarco.

Související obsah

VC Katálanska MotoGP:
1. Fabio Quartararo (FRA/Yamaha) 
2. Jorge Martín (ESP/Ducati) +6,473 s
3. Johann Zarco (FRA/Ducati) +8,385 s

VC Katalánska Moto2:
1. Celestino Vietti (ITA/Kalex)
2. Arón Canet (ESP/Kalex) +0.081 s
3. Augusto Fernández (ESP/Kalex) +0.522 s

VC Katalánska Moto3:
1. Izan Guevara (ESP/Gas Gas) 
2. David Muñoz (ESP/KTM) +1,975 s
3. Tacuki Suzuki (JPN/Honda) +1,985 s

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události