Hokej

Bergeron přepsal historii. V NHL získal popáté prestižní ocenění

Bergeron přepsal historii. V NHL získal popáté prestižní ocenění
Patrice Bergeron s trofejí z roku 2017 | Zdroj: Profimedia.cz

Zatím asi ani není definitivně rozhodnutý o tom, zda bude v kariéře pokračovat. Přesto Patrice Bergeron po poslední sezoně přepsal historické tabulky NHL. Šestatřicetiletý kanadský hokejista získal popáté Frank J. Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka v NHL, což se nikdy nikomu jinému nepovedlo.

Patrice Bergeron měl dosud stejný počet titulů jako Bob Gainey, který anketu ovládl v prvních čtyřech ročnících. Po pátém triumfu se ale sympatický centr Bostonu osamostatnil na prvním místě. Frank J. Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka vyhrál po pěti letech. 

Anketu vyhlašovala asociace profesionálních novinářů v NHL, podle statistiky očekávaných gólů si vítězství Bergeron jednoznačně zasloužil. Ve finále porazil Eliase Lindholma z Calgary a Aleksandera Barkova z Floridy Panthers.

Související obsah

​Bergeronovi po sezoně končí smlouva a zatím se nerozhodl pro pokračování kariéry. Navíc se emotivně loučil se spoluhráči po vypadnutí z play-off. "Je velmi brzo, všechno je hodně čerstvé," řekl kapitán Bruins hned po vypadnutí. 

Podívejte se, jak Bergeron emotivně děkoval spoluhráčům za sezonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události